Z pálených cihel POROTHERM stojí v Česku více než 100 000 rodinných domů

Pokud by se na rodinných domech v ČR uvádělo, z čeho je jejich zdivo, na více než stu tisíc z nich by bylo napsáno POROTHERM. Podle výzkumu realizovaného renomovanou společností Ipsos Tambor se pro výstavbu z cihel POROTHERM rozhodne převážná většina z individuálních stavebníků, kteří si pořizují cihlový dům.

Výzkumu zaměřeného na téma, podle čeho se Češi rozhodují při výběru zdicího materiálu, se zúčastnilo několik set respondentů. Jednalo se přitom o majitele rodinných domů, ty co právě staví, nebo v minulém roce postavili rodinný dům, či v dohledné době jeho výstavbu plánují.

POROTHERM synonymem pro cihlu

RD PorothermZnačka POROTHERM se pro stavebníky stala synonymem pro kvalitní cihlový systém. Z cihlových zdicích materiálů ji znají nejvíce, celková znalost mezi individuálními stavebníky dosáhla 94 %. POROTHERM boduje i z hlediska vlastností, podle nichž si dotazovaní vybírají zdicí systém. Z nich převažuje požadavek po tepelněizolačních vlastnostech a vysoké životnosti materiálu. S těsným odstupem následují nároky na akumulaci tepla, schopnost propouštět vodní páry, pevnost, požární odolnost, nízkou pracnost a zpracování.

Seberealizace a rodina

RD PorothermStavba rodinného domu je pro Čechy podle dat z výzkumu způsobem jejich seberealizace. Rozhodujícím momentem je také založení rodiny nebo potřeba zajistit lepší prostředí pro svoje děti. Dalším z podstatných důvodů pořízení vlastního bydlení je touha žít více v přírodě. Přestože jsou Češi obecně vnímáni jako kutilové, do stavby domu svépomocí se jich pouští méně než polovina. Z 56 % si raději nechají svoje bydlení postavit specializovanými firmami. Z hlediska řešení bydlení převládají s 57 % individuální projekty nad bydlením v domech podle typových projektů.

Kvalita je závazkem

Společnost Wienerberger, která je lídrem na českém trhu v oblasti výroby stavebních hmot, si dlouhodobě zakládá na vysoké kvalitě všech svých produktů.

RD Porotherm"Neuvěřitelných 100 000 rodinných domů postavených z POROTHERMU na území ČR je pro nás velkým oceněním ze strany zákazníků a zároveň povzbuzením do další práce," uvádí Ing. Roman Busta, ředitel prodeje a marketingu.

Zájem o POROTHERM zvyšuje i atraktivní cena - v přepočtu na čtvereční metr vychází zdivo z cihel levněji než pórobeton.

„Chceme, aby naši zákazníci dostali to nejlepší. Aby měli jistotu, že staví z dokonale prověřeného a moderního stavebního materiálu splňujícího všechny požadavky pro bydlení ve třetím tisíciletí. Proto všechny výrobky i technologie před uvedením na trh pečlivě testujeme," uvádí závěrem Ing. Roman Busta.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

 

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My máme také náš dům postavený z porothermu. Stavělo se mi krásně. Řady přibývaly a už máme hrubou stavbu hotovou. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem si původně myslel. Ušetřil jsem hodně času a energie také díky tomu, že jsem si půjčil minirypadlo z https://www.norwit.cz/ , se kterým jsem připravil podklad pro základy.

Oliver


Přidáno:
2019-12-21 06:40:13

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS