Vybíráme matrace

Zdravý spánek je to nejlepší, co můžeme pro regeneraci našemu tělu dopřát. Základem dobrého spánku je lůžko a matrace a proto bychom měli věnovat jejich výběru velkou pozornost. 

Dobré lůžko vytvoříme kvalitní matrací a lamelovým roštem. Důležitá je naše poloha, kdy páteř zůstává v přirozeném fyziologickém tvaru a ramenní a kyčelní klouby mají možnost měkkého ale pružného zaboření.

Jakou tvrdost matrace zvolit?

Měkká matrace - zatěžuje člověka při obracení ve spánku a blokuje části páteře

Tvrdá matrace - přetěžuje páteř, která je prohnutá a hrozí poškození plotének

Dobrá matrace - zachová páteř při poloze na boku rovnou a v poloze na zádech v jejím přirozeně zakřiveném tvaru

Druhy matrací

Pěnové polyuretanové - nejlevnější a nejjednodušší, jsou vhodné pro příležitostné spaní. Nejsou vhodné k uložení na lamelové rošty. Při uložení na pevnou podložku jsou velmi pohodlné.

Pružinové - zajišťují optimální ortopedickou polohu páteře a neomezují krevní oběh. Jsou vhodné pro pevné rámy i lamelové rošty.

Latexové - mají jádro z odlitku ze směsi přírodního a syntetického latexu. Jádro má větší životnost než klasické pěny. Jsou vhodné pro lamelové rošty.

Zdravotní - speciálně upravené, zaručují rovnoměrné rozložení tlaku na celou páteř.

Kombinované - odstraňují hlavní nevýhodu celoplošné vodní matrace , a to neprodyšnost.

Druhy roštů

Pevné laťové rošty - odborníci nedoporučují pevné desky

Lamelové rošty - flexibilně uložené lamely, které mají reagovat na jednotlivé tlaky.Jsou to rámy s předpjatými  lamelami z vrstveného dřeva. O jejich vlastnostech rozhoduje konstrukce roštu a počet lamel, minimální počet je 26, jejich šířka, tloušťka a uchycení.

Postel si pořizujeme dostatečně dlouhou a širokou a hlavně přiměřeně vysokou

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Taky jsme nedávno vybírali nové matrace do našeho penzionu a musím říct, že to nebylo zrovna lehké. Přecejen bylo potřeba udělat pár kompromisů, protože každý host má na tvrdost matrace jiný požadavek. Nakonec jsme však výběr zvládli.

DALIBOR888


Přidáno:
2019-07-03 15:03:27

Na matraci by se nemělo šetřit. Kvalitní spánek je pro tělo hodně důležitý. Já jsem dřív neřešila, na jaké matraci spím. S přibývajícím věkem se u mě ale začaly objevovat zdravotní problémy, tak bylo na čase koupit kvalitní matraci, kterou jsem si vybrala z https://www.vesna.cz/matrace a spí se mi na ni mnohem líp, než na tý starý.

Petra


Přidáno:
2019-05-29 06:37:46

Nám s výběrem matrace pomohli z https://www.studiomatrace.cz/ . Chtěli jsme zvolit nějakou zlatou střední cestu v porovnání cena a kvalita a zde jsme si vybrali.

Linda Hodková


Přidáno:
2019-01-09 21:02:02

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS