Vaše bydlení v panelovém bytě 2+kk po rekonstrukci

Dvougarsonka nebo chcete-li byt 2+kk v panelovém domě je jednou z nejčastějších variant bydlení na městských sídlištích. Je vyhledáván především z důvodů nízkých nákladů na bydlení. O tom, že i na relativně malém prostoru lze realizovat zajímavé a útulné bydlení jsme se přesvědčili na vlastní oči.

Přijali jsme pozvání půvabné majitelky do čerstvě zrekonstruovaného bytu na jednom z pražských sídlišť. Dispozičně se jednalo o jednu z mála variant, které panelové domy nabízejí. V našem případě byt o rozloze 43 m2 bez balkonu a s malou komorou přístupnou z chodby.

Co se všechno rekonstruovalo?

Byt byl v původním stavu. Umakartové jádro, betonové podlahy s linoleem, původní elektrika, tapety na stěnách z roku razdva. Práce spousta. Noví majitelé měli přesné představy a byt svépomocí zvládli zrekonstruovat během 6ti týdnů. Vyzdilo se nové jádro, vznikla nová koupelna s wc, kompletně zařízená kuchyň, vyměnily se všechny dveře včetně vstupních bezpečnostních, nové podlahy a celé zařízení bytu. Součástí rekonstrukce byly nové veškeré elektrorozvody a vodoinstalace.

Kuchyně + obývací pokoj na malé ploše

Kuchyně KAMELOT v bytě 2+kk Obývací pokoj v bytě 2+kk Tento spojený prostor je určitě nezajímavější částí celého bytu. Dominantou je nádherná a účelně navržená kuchyň v barvě třešně. Rozmístění všech skříněk a dalších doplňků si paní domu navrhovala sama. Účelnost dokreslují vestavěné doplňky jako je vysunovací držák na utěrky nebo vysunovací systém na kořenky. Jako dodavatele si investor zvolil kuchyně CAMELOT, což je levnější varianta Kuchyní Sykora.

Kuchyně KAMELOT v bytě 2+kk K designu a barvě kuchyně výborně ladí i ostatní nábytek. Pozornost zaslouží jistě jídelní stůl, který je s dílny obchodu s nábytkem KIKA. Taktéž police se stojánkem na víno dokresluje příjemnou atmosféru.

Obývací pokoj přímo vybízí k posezení u dobré skleničky. Pohodlný gauč má zajímavý estetický prvek – lišta na zemi. Perfektně působí jednoduchá police nad gaučem. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Pokoj není přeplácán ani nábytkem, ani jinými drobnými předměty. Celý interiér velmi pěkně dokreslují interiérové dveře bílé barvy. Plovoucí podlahy jsou z  lamina.

Kuchyně KAMELOT v bytě 2+kk Doplňky ke kuchyni KAMELOT v bytě 2+kk Doplňky ke kuchyni KAMELOT v bytě 2+kk
Obývací pokoj v bytě 2+kk Obývací pokoj v bytě 2+kk Obývací pokoj v bytě 2+kk

Malometrážní ložnice

Manželská postel v ložniciLožnice s knihovnou kolem dveří v bytě 2+kkČtvercový pokoj o ploše 10 m2 nabízí prostor tak akorát na rozměrnou manželskou postel a noční stolky. Na klasické šatní skříně zde již moc prostoru nezbylo. Proto bylo nutné využít každé zbývající místo. Moc se nám líbilo řešení knihovny, kdy po obou stranách dveří byla vestavěna jedna knihovna na míru a nade dveřmi se obě části knihovny spojily policí v barvě nábytku, čímž vznikl další využitelný prostor.

 

Účelná koupelna

Koupelna s wc ve 2+kkKoupelna ve 2+kkVkusně a jednoduše zařízená koupelna působí příjemně. Majitelka bytu preferovala spojení koupelny a WC, čímž se prostor ještě opticky zvětšil. Toto řešení je však možné pouze v menších bytech 1+1, 2+1. U bytů 3+kk a větších již musí být koupelna a WC oddělené. Zajímavě vypadá optické oddělení WC od koupelny cca 10 cm vysokým schodem. Do prostoru se pohodlně vejde klasická vana s umyvadlem.


Předsíň v bytě 2+kkPředsíň s šatními skříněmi

V malé chodbě jsou zůstaly staré vestavěné skříně, které se v rámci rekonstrukce pouze nově potapetovaly. Nová je tak  pouze velmi pěkná předsíňová stěna.

 

Cena celkové rekonstrukce

Celá rekonstrukce ubrala z účtu majitelky téměř 200.000 Kč. Nutno zdůraznit, že veškeré stavební úpravy byly dělány svépomocí. Polovinu stál pouze za materiál a část nábytku, druhých 100.000 Kč stála kuchyně včetně spotřebičů.

Chcete také představit ostatním čtenářům Vaše bydlení? Pošlete nám emailem do redakce Vaše fotografie, videa, informace a komentáře k bytu, domu či zahradě... Některé z vás odměníme dárečky.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Teda, vy jste šikovní! My se teď s přítelem sestěhovali do našeho nového společného bydlení, také do bytu 2+kk. Stěhování nebylo nic hrozného. Přítel pronajal dodávku odsud: https://dodavky.online/ a oba dva nás přestěhoval sám poměrně rychle.

Bohumila Králová


Přidáno:
2020-12-13 11:52:02

Musím uznat, že naprosto skvělá inspirace. Sám bydlím v paneláku a také jsme se to tu nedávno rozhodli zrekonstruovat. Už to chtělo hlavně nový nábytek a nějaké bytové doplňky. Právě ty se mi povedlo sehnat tady https://www.emako.cz/nabytek-a-doplnky/ a musím říct, že naprostá spokojenost.

Jindra


Přidáno:
2020-01-16 01:10:44

Byt vypadá pěkně. Škoda, že tady nemáte fotky, jak to vypadalo před tím, abych mohla porovnat změnu. Nás čeká na jaře taky rekonstrukce. Zatím jsme ve fázi návrhu, který nám dělá http://www.pwinterier.cz/ , tak jsem zvědavá, jak pak bude celý byt vypadat.

Alice Nová


Přidáno:
2019-03-10 06:25:34

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: