Stavíme rodinný dům do 1 MILIONU Korun

Stavba vlastního rodinného domku svépomocí, to je pro některé z nás bláznivý a nepochopitelný počin, pro jiné je to jakýsi způsob realizace a pro mnohé jediný způsob jak si splnit sen o bydlení ve vlastním rodinném domečku. Pokud patříte mezi poslední dvě jmenované skupiny, pak rozhodně čtěte dál.

 

Reality Show - stavba zděného rodinného domu z termoizolačních cihel svépomocí

Rozhodli jsme se na vlastní kůži okusit stavbu rodinného domu svépomocí, abychom Vám mohli přinášet aktuální, užitečné a hlavně na realitě se zakládající články a reportáže od příprav až po dokončenou stavbu. Začneme od úplného začátku koupí stavebního pozemku, přípravou projektu a budeme Vás průběžně a hlavně velmi podrobně informovat o veškerých úkonech a činnostech které budeme provádět. (včetně získávání potřebných povolení apod.). Samozřejmostí budou informace o aktuálních cenách všech prací a materiálů.

PODAŘÍ SE NÁM POSTAVIT RODINNÝ DŮM ZA MILION?

Záměr stavebníka aneb co chceme za milion postavit?

Cílem celé akce je stavba malého rodinného domu, který bude plnit úkol rekreačního bydlení nedaleko hlavního města ale stejně tak dobře musí posloužit pro případné trvalé bydlení třech osob. Limitujícím faktorem pro nás bude cena do jednoho milionu korun.

Jak je to s pozemkem na stavbu domu?

Pro stavbu využijeme stávající stavební pozemek v prostředí Brdských lesů nedaleko naší metropole. Pozemek byl pořízen před 3lety a v našem seriálu o stavbě mu budeme také věnovat pozornost.

Kdo bude stavbu rodinného domu za milion provádět?

Výstavba domku bude probíhat - vzhledem k dané ceně - nejvíce vlastními silami. Jelikož nejsme stavební odborníci, budeme se snažit na práce, které nebudeme schopni zvládnout svépomocí veškeré pracovní síly získávat z nejrůznějších zdrojů na doporučení od známých, kamarádů popř. z internetu, apod.

Jak dlouho bude celá akce trvat?

Plánovaná doba celé výstavby by měla trvat přibližně jeden rok. Jelikož opravdu nevíme, co všechno nás bude čekat, záměrně neuvádíme termín ukončení.

Cena rodinného domu do jednoho milionu - sen nebo realita?

Podaří se nám dům dané kategorie opravdu postavit do jednoho milionu korun? Myslíte si, že v dnešní předražené době je vůbec možné za jeden milion korun stavbu, byť menšího rodinného domu zrealizovat?

Na tuto otázku Vám odpovíme nejdříve na podzim příštího roku. Každopádně věříme, že detailní postup celého procesu stavby pomůže mnohým v jejich rozhodování o vlastním bydlení. A budoucím stavebníkům bude nápovědou jak co dělat a jakým chybám se vyvarovat.

Využijte možnosti diskuze o stavbě, ptejte se a my Vám odpovíme

Využijte možnosti diskuzí a komentářů pod každým článkem a nebojte se zeptat, jak jen to bude možné, odpovíme. Prosíme jen, držte se pravidel věcné diskuze.

Vaše otázky budeme konzultovat s odborníky z příslušných oborů.

Co Vás čeká v prvním díle seriálu stavby rodinného domu za milion?

V prvním díle se budeme věnovat koupi pozemku včetně všech potřebných úkonů a nástrah, se kterými jsme se museli vypořádat.

Navštivte www.dum-za-milion.cz.

Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Nadisi s.r.o.
Pomůžeme Vám získat nejvýhodnější hypotéku, pojištění, půjčku. Spolupracujeme s předními finančními ústavy na českém trhu - bankami, pojišťovnami i spořitelnami. Neustále sledujeme trh, a proto Vám vybereme tu nejvhodnější variantu.
hypoteky.nadisi.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Letos jsem dokončil stavbu 4+1 domečku nepodsklepeného. Při využití opravdu nejlevnějších materiálů na trhu včetně použití materiálu ze stavebních bazarů a 80 % stavby svépomocí (mimo výkopů, rozvodů plynu,svářecích prací, rozvodů plynu a elektřiny, taky koupelny s obklady) jsem se dostal na cenu 1 milion 386 tisíc korun českých i otápěním. Jde to, ale chce to obrovské množství času, šikovného zednického mistra v rodině, 2 kamarády a jednu šikovnou ženu na dodávání jídla a pití. Kolaudovat budu na podzim. Stavba trvala i z terenními úpravami přesně 24 měsíců 11 dní.

Majkl


Přidáno:
2009-07-03 13:03:20

moc vám fandím,sleduju jak se daří
aleš

aleš


Přidáno:
2009-02-14 18:12:17

moc fandím a sleduju jak se daří,mám podobný záměr

aleš


Přidáno:
2009-02-14 18:09:53

ahoj.
Drzim palecky - ja se chystam take stavet a rad se tady poucim. Pozemek mam kousek od nas natahnout IS a trada urady a pak to nejlepsi v mem zivote - postavit si svuj vlastni domecek s mejma ceskejma rucickama :)

Vita


Přidáno:
2008-10-06 10:54:21

mám dotaz zda neuvažujete o něčem podobném i o dřevostavbách

[VSEPROVASDUM.cz] uvažovali jsme. Dřevostavby jsou však ve většině případů typy staveb, kdy se však u většiny typů dřevostaveb nedá příliš ušetřit na celkové konstrukci domu, protože je prostě musí provést odborná firma. Rozhodně úspory na stavbě "svépomocí" nepadnou při srubových stavbách nebo sendvičových stavbách konstrukce obdobné technologii RD Rýmařov. Otázkou takových staveb se však budeme i v budoucnu zabývat. Děkujeme za otázku.

roczki


Přidáno:
2008-10-05 10:39:20

Náhodně jsem hledala na netu "stavba do 1 mil" a narazila jsem na tyto stránky. S nadšením jsem vše přečetla, protože se chystáme stavět u manželovo rodičů na zahradě, takže pozemek bychom už měli. Teď ještě ten domek. Jsem sama zvědavá, jak to vše dopadne,zda se vejdete do 1 mil. Jestli jo, tak do toho jdem taky. Manžel je šikovný a spoustu práce si udělá sám popř. s kamarády. Držím vám palce. Ať se dílo vydaří!

Petra


Přidáno:
2008-09-11 14:28:43

Také zdravim a jsem zvědavá, jestli se vám to povede. Chceme také stavět, právě jsme koupili pozemek a hledáme projektanta a pak povolení a všechno to papírování by jsme chtěli stihnout do jara a pak začít stavět. Rozpočet nemáme o moc větší než vy a každý nám to rozmlouvá,že to nezvládnem. Já tvrdim, že jo, tak vám moc fandim a budu vás s velkým zájmem sledovat.

Mirka


Přidáno:
2008-09-03 13:31:54

Zdravim!
Mám podobný záměr jako vy,pozemek jsem už koupil a ted čekám na projekt a povolení. Do zimy bych chtěl udělat základy a pak se uvidí jak dál. Nikam nepospíchám budu se snažit udělat co nejvíc sám a hlavně vklidu ale myslim si že to bude tak 1.500.000Kč Počítám s garáží a jednoduchým podkrovím.
Budu to tu určitě sledovat.Přeji ať se Vám dílo daří. S pozdravem Kamil.

Kamil


Přidáno:
2008-08-28 21:40:36

Zdravím,já už mám naštestí postaveno,kolaudace minulý rok,takže bydlíme.Náklady kolem 1 000 000,základ co nejvíce udělat sám,při dnešních cenách si myslím do 1.5 mil i s vybavením domečku 4+1.

Honza


Přidáno:
2008-07-02 14:38:33

taky budeme stavet.rozpocet mame 1800000,ale svepomoci bychom se radi vlezli do 1500000.je to nadstavba nad vinnym sklepem vcetne veskerych pripojek.zvladneme to?:)

mirka


Přidáno:
2008-06-29 22:02:19

tento týden budu kupovat pozemek na stavbu menšího rodinného domku pro 4 členou rodinu.počítám svépomocí celé své rodiny a přátel do 1,5 mil.realizace až příští rok,možná letos základy..takže tu budu sledovat jak to dopadne...stačí si věřit a nějak to dopadne.tak práci zdar...

tomáš


Přidáno:
2008-06-17 21:02:04

Ted resim podobnou,v podstate stejnou situaci.Do konce roku chceme bydlet.Tak drzim palce me je drzte taky.

Libor


Přidáno:
2008-01-10 08:35:48

Pevne verim ze se vam to povede.Resim podobnou situaci. Na jare do toho du take.

jirka


Přidáno:
2007-11-18 19:53:44

[VSEPROVASDUM.cz] Stavba začne na jaře příštího roku a měla by trvat max. 2 roky. V současné době probíhají úkony kolem projektu domu. O všem budete v nejbližší době informováni.

Redakce


Přidáno:
2007-10-08 23:58:58

ukládám si vseprovasdum.cz do oblíbených, když to zvládnete postavit do konce 2008, chci to vidět naživo, protože v roce 2009 stavím já

xdf


Přidáno:
2007-10-08 05:39:08

tak to jsem teda fakticky zvedavej, jestli a v jaky kvalite se vam to povede

petr


Přidáno:
2007-10-05 19:24:03

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: