Stavíme rodinný dům do 1 MILIONU Korun - PROJEKT domu

V dnešním pokračování našeho seriálu o stavbě rodinného domu za milion, Vám po dlouhém čekání představujeme projekt. O jeho kvalitách a předpokladech se můžete přesvědčte sami.

 

Popis cílového objektu

Rodinný dům za MILION - Pohled na dům Jedná se o nepodsklepený jednopodlažní objekt s půdorysem 10,5 x 8,25 m s garážovým přístřeškem, malou terasou a klasickou sedlovou střechou.

V přízemí se nachází bytová jednotka 3+kk, WC a koupelna. V podkroví je počítáno s dalšími třemi pokoji, WC a koupelnou, ale vzhledem k účelu využívání novými majiteli a především stlačení ceny na minimum jsme se rozhodli nechat jej zatím nevyužité a nedodělané. Avšak veškeré sítě (voda, topení, odpad, elektřina) budou mezi patry ukončeny tak, aby bylo možné kdykoli v případě potřeby co nejjednodušším způsobem podkroví dokončit. Patra od sebe budou oddělena dřevěnými trámy a prkenným stropem.

Rodinný dům za MILION - rozdělení příček Zastavěná plocha je tedy cca 103 m2 a obytná necelých 70m2. Pro dosažení ce nejnišší ceny jsme se oprostili jakýchkoli složitých a členitých partií domu. Pro někoho možná nuda, ale každá legrace něco stojí.

 

Pro dvě generace

Projekt je koncipován tak, aby v případě nutnosti bylo možné v podkroví dodatečně vybudovat menší plnohodnotný byt s příslušenstvím. Nikdy nemůžeme dopředu vědět, co nás může čekat, proto jsme se snažili dům navrhnout pro nejrůznější možné využití.

 

Topení, voda a odpady

Celý dům bude vytápěn zemním plynem. Počítáme však také do budoucna s krbovými kamny v obývacím pokoji, která podle našeho názoru budou schopná obstarat teplo v celém přízemku. Pro odpad je navržena klasická jímka o velikosti 18 m3. Veškerou dešťovou vodu máme v plánu svádět do oddělené plastové jímky a tuto vodu budeme dále využívat pro účely záhrádky.

 

Z čeho budeme dům za milion stavět?

Rodinný dům za MILION - nárys Projekt pro stavbu domu počítá s klasickými cihlami typu Porotherm tlouštky 44 P+D, ale samotné rozhodnutí bude na nás. Do poslední chvíle jsme zvažovali tyto stavební materiály:

  • Klasické zdivo
  • Ytong
  • Betonové tvárnice s polystyrenem uvnitř

Na základě našeho dlouhodobého rozhodování jsme nakonec zvolili právě klasické cihly. Máme zpracovány nabídky od několika výrobců - tomuto tématu se budeme věnovat příště.

Dům bude i s komínem

Rodinný dům za MILION - návrh podkrovíRodinný dům za MILION - přízemí Komín jsme původně plánovali stavět svépomocí ale na základě rad "zkušených" nakonec pravděpodobně zvolíme některý levnější komínový systém. Komín a krb stavbu značně prodraží, ovšem - bylo to přání manželky... znáte to :-)

Střecha kvalitní, cenově dostupná

Rodinný dům za MILION - krovy, podkroví O střeše není ještě zcela rozhodnuto, avšak naším horkým favoritem je plechová střecha. Okna a dveře plánujeme z plastu s vnějším hnědým dekorem.

Jak dosáhnout co největších úspor na stavbě?

Rodinný dům za MILION Abychom dosáhli co nejmenších nákladů, budeme všechny materiály volit operativně podle aktuální nabídky a především podle právě probíhajících slev. Samozřejmě to nebude na úkor kvality materiálu. Naším cílem je zvolit rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou.

Budeme rádi, napíšete li nám své názory a připomínky k projektu.
Příští díl budeme věnovat volbě materiálu a rozpočtům pro hrubou stavbu.

Navštivte www.dum-za-milion.cz.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Poslal jsem již1.přispěvek-neuveřejnili jste...Ja tvrdim,že se da postavit malý domek do850000kč!Vadi vam snad pravda?Připadá mi to jako cenzura...DOMEK3+1,NEBO3+KK DO80m2 zastavěné plochy BEZPEČNĚ POSTAVITE!SVÉPOMOCÍ !Z celkových nakladu čini cena materialu62procent a38procent čini prace(zaokrouhleně).

Ivo Plšek


Přidáno:
2011-11-12 14:15:22

Potřeboval bych poradit.Chci stavět svépomocí domek z Betongu(né ytongu).Má s tím někdo zkušenosti?moc moc dík

ondra


Přidáno:
2009-03-12 10:46:53

je možné tento domek projektovat s topením kotlem na dřevoplyn?

[VSEPROVASDUM.cz] Jde, ale musela by se změnit dispozice půdorysu přízemí tak, aby vznikla nová technická místnost pro kotel – změna projektu cca 2500,-Kč

marek


Přidáno:
2009-02-21 13:47:10

Dobrý den,
uvádíte zastavěnou plochu domu 103 m2 a obytnou necelých 70 m2. Zajímalo by mě, kde jste přišli na tyto čísla, když půdorys domu je 10,5 x 8,25m. Děkuji za odpověď a přeji mnoho zdaru.

[VSEPROVASDUM.cz] Zastavěná plocha je uváděna včetně plochy pro garážové stání. 70 m2 obytné plochy je bez technické místnosti apod.

Olda


Přidáno:
2008-11-06 07:02:01

Dobrý den!Zajímalo by mě,kde jste si projekt koupili.Našla jsem trochu draží a špatně řešené.Děkuji za odpověď

[VSEPROVASDUM.cz] Projekt lze objednat prostřednictvím našeho portálu.

Markéta


Přidáno:
2008-11-05 13:14:17

Jaký máte v tomto případě názor na Ytong? Samozřejmě kromě střechy vše svépomoci! Bohužel mám svažitý pozemek, proto zřejmě budu muset část domu podsklepit. cena cca 2 milony? díky

[VSEPROVASDUM.cz] I tento projekt lze přizpůsobit stavbě z YTONGu. Co se výběru typu stavebního materiálu týká, volbu necháme na Vás. Někoho, kdo je rozhodnutý pro pálenou cihlu nemá význam přesvědčovat na jiný materiál, moudrý člověk si vše přebere sám a rozhodne se také sám. Volba materiálu dnes není ani tak o kvalitě jako o přesvědčení sebe sama, že v takovém domě dokáže bydlet. Ať je to pálená cihla, ytong, beton, dřevostavba, srub, sláma, polystyren, hlína nebo jakékoliv jiné řešení stavby...

Jakub


Přidáno:
2008-10-29 09:30:25

Čistá stavba domu (domku) maximálně svépomocí do 1 milionu by neměl být problém. Z porobetonových tvárnic + vnější polystyrén.A plocha by ani nemusela být 80m2 dole a 80m2 nahoře. Panelákový 3+1 mívá 75-80m2.

bonnn


Přidáno:
2008-10-21 02:07:06

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je v dnešní době vůbec možné ušetřit peníze pokud stavíme dům svépomocí?? Dá se postavit dům s podkrovím - 4+1 za 1.500.000???

[VSEPROVASDUM.cz] Odpovědět s jistotou na tuto otázku Vám budeme moci až po dokončení stavby našeho "domu za milion", ale vzhledem k průběhu akce se domníváme, že u domu takovýchto rozměrů to možné je.

Petr


Přidáno:
2008-10-01 19:47:11

Chtěl jsem se zeptat jestli nebude problem,když nebude patro doděláno s kolaudací?Děkuji za odpověď.

Aleš


Přidáno:
2008-09-28 12:59:10

Zdravím. V příštím roce plánuji výstavbu RD svépomocí. Velmi mě zajímá diskuse o použití zdících materiálů. Byl jsem rozhodnut, že použiji Porotherm a následně zateplující desky, ale pak se tu objevil názor o tvárnicích se zalisovaným polystyrenem. PROSÍM vás, kdo mi k tomuto materiálu řekne více. Zajímá mě jestli se z něho staví pouze vnější zdi, jaká je cenová výhoda oproti cihlám+zateplení a jaká je náročnost stavění z tohoto materálu. A zda je zateplení tak účinné jako při požití cihla+zateplení. Mnohokrát děkuji za odpovědi(nejlépe na můj email)

[VSEPROVASDUM.cz] Zdivo z liaporbetonových tvárnic s polystyrenovou vložkou tl.10cm se vyrábí pod názvem SUPER IZO s tepelným odporem R=3,44m2K/W bez omítek při malé tl. 30cm, výhoda proti udávané konstrukci je malá tloušťka kompletního zdiva při zachování pevnosti. Další výhodou je, že vlhkost, která vzniká v objektu může odejít přes ložné spáry (to při kontaktnímu zateplení nelze) Hlavní výhoda je, že za jednu cenu montáže máte nosnou část stěny a zároveň zateplení. Náročnost zdění z liaporbetonového zdiva je podobná jako u porobetonu. Účinnost obvodové konstrukce je označeno pod vlastností R (tepelný odpor) nebo také U (součinitel prostupu tepla).

Jarda


Přidáno:
2008-09-27 10:50:13

Mám 1.200.000,- a pozemek,bez možnosti hypotéky a stavebního spoření.Je možné takto postavit malý dům?Myslím si,že není.Jestli nědo ví o takové možnosti,dejte vědět.Mé zkušenosti v tomto směru jsou na bodu mrazu.Prostě to nejde.Ať najdete jakoukoliv firmu,která vám zaručí nejlepší cenu,vždy se po propočítání nákladů dostanete tam,kde nechcete být.Kdo chce levně bydlet,tak ať si koupí mobilheim,ale pozor,problém je,že málokterý úřad vám dá trvalé bydliště v něčem,co nemá pevnou základovou desku.Přeji hodně štěstí vám i sobě.E.

[VSEPROVASDUM.cz] Asi Vás nepotěšíme, ale domníváme se že za tuto částku Vám tento dům nikdo nepostaví. Pravděpodobně tuto částku budeme atakovat při stavbě částečně svépomocí.

Eďa


Přidáno:
2008-09-27 00:21:16

Zdravím a mám dotaz stejný jako Evelýna, táké bych měla zájem o dům velikosti 3+1, do zastavěné plochy 80 m2...- věřím, že se do 1 mil. můžu vejít. Dále bych se chtěla zeptat Toma : Co myslíte variantou č. 3 ??? (Teď jsem koukala na systém Medax,což asi tepelně dobrá varianta, ale netušim, jak je finančně náročný)Svůj první dům jsme stavěli s Phorotemu 44 cm a co se týče tepelných vlastností,oproti paneláku úžasný!!!, představa, že je i něco lepšího :-)))

Hanka


Přidáno:
2008-09-23 10:09:59

Zajímavá myšlenka a myslim si že by to člověk rád viděl ve skutečnosti.
Rád bych se zeptal jestli je možné sehnat bungalov 3+1,4+1 s cenou do 1500000kč.

Kuba


Přidáno:
2008-09-20 22:03:13

Jsem žena a tedy stavění moc nerozumím, ale hrozně moc by mne zajímalo, na kolik by přišel takto stavěný dům jenom přízemní-typ BUNGALOV? Dům pro lidi, kteří jsou jenom dva. Dům 3+1. Zřejmě by musel být větší pozemek, ale jinak by měl větší šanci vejít se do miliónové ceny, ne......?

Evelýna


Přidáno:
2008-09-03 16:32:33

Velmi se nám tento projekt líbí i cenově.Chtěl jsem se zeptat když by jsme tento projekt potřebovali zrcadlově a jenom přehodit přístřešek na auto o kolik by se navýšila cena projektu.Děkuji.

Mirek


Přidáno:
2008-07-25 18:38:51

Kolik Vás stál projekt domu ??? Předem Děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] Projekt stojí 18.000,- Kč + DPH. V případě zájmu se na nás obraťte. Možné jsou také úpravy projektu.

Tomáš


Přidáno:
2008-07-15 11:57:37

RADKU NEPRODAVAŠ TEN PROJEKT CHATY??

aleš


Přidáno:
2008-07-08 11:28:06

Co se týká stavebního materiálu, tak se připojuji k názoru, že cihli nejsou zrovna to nejšťastnější řešení. Momentálně řešíme také stavbu a plánujeme použít Qpor, nebo nějaký podobný materiál. Je to podobný, jako Ytong, ale levnější. Mám jeden dotaz, netuším, co jsou ty betonové tvárnice s polystyrenem uvnitř? Zajímá mne to kvůli ceně a pracnosti.

Martin


Přidáno:
2008-07-07 19:24:24

Nedavno jsem dostavěl chatu - půdorys 50m2 - s přízemím a podkrovím. Stvaba byla prováděna svépomocí. Pouze krov a pokládku krytiny prováděl někdo jiný. Cenu jsem v průběhu stavby nepočítal, ale více jak na 650 000,-Kč nevyšla. Takže tento rodinný dům by se svépomocí do milionu mohl vejít.
V průběhu stavby jsem právě využíval slev a pod. Jediné v čem se stavba liší je vytápění - na chatě jsou samozřejmě pouze krbová kamna.

Radek


Přidáno:
2008-05-16 07:23:59

Myslím, že rozhodnutí stavět z cihlových tvárnic nebylo z ekonomického hlediska šťastné. Jenom materiál porotherm stojí dvojnásobek než varianta č.3. Další úspory jsou při práci (v jedné operaci super zateplení a vnitřní povrchy, zvenku jen tenkovrstvá omítka místo pracných tří vrstev u klasiky). Dále je úspora v prostoru 3 m2 na celém domu (!), a to při lepších tepelných vlastnostech (R=cca 4 oproti R=2,83 u porothermu !). Takže další úspory na velikosti radiátorů, kotle a vytápění domu. Myslím, že není co řešit. Má-li být dům tak levný, nelze přece používat drahé a špatně izolující materiály typu porotherm!

Tom


Přidáno:
2008-05-09 08:51:14

jestli sazkou bylo mineno stavba domu, nemaji s tim terenni upravy, garaz, cesta k domu a dalsi veci tohoto typu co delat. Jedna se prave o DUM - tzn pro jednoduchost bych uvazoval vse od zakladove desky nahoru a nejlepe ve vice etapach - hruba stavba, dvere okna podlahy, vybaveni

co je to dum?


Přidáno:
2008-05-02 16:05:42

10,5*8,25 (proboha i kdyby se podkrovi nestavelo jako obyvatelne, tak nelze tento dům postavit do 1milionu! dům neni jen dům (do domu se musí i někudyma jít! nebo to chcete chodit do domu přes bahno a trávu? chybí dlažba a venkovní úpravy, alespoň ty nejdůležitější pro vstup domu a auta do přístřešku. Můj odhad je pokud to nebude svépomocí stavěné od základů po střechu tak s firmou i když bude výběrem vybrána je tak cca 2 milionu NEJMIŇ !!! s dph.

Standa


Přidáno:
2008-04-22 13:40:05

jak to dopadne. Cihla není úplně nejlevnější záležitost, ale držím palce. V nějakém z minulých článků jsem četl, že jde o sázku, myslím, že si můžete připravit pro ostatní jejich výhru :-) Pokud se bude počítat i ten komín...

Jsem zvědav


Přidáno:
2008-04-18 14:11:56

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: