Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - okna, dveře

V tomto díle našeho sariálu Vás prozradíme, jak jsme si poradili s výběrem oken. Jelikož jsme chtěli do zimy celou hrubou stavbu uzavřít, bylo nutné dům zastřešit a vybavit vstupními dveřmi a okny. Z důvodu nedostatku času pro náročnější montáž střechy jsme nejprve začali právě okny.

 

Jarní slevy každý rok

Okna, dveřeKoupě a především montáž oken a vstupních dveří je sezónní záležitostí, a proto jsme již dopředu na loňském zimním veletrhu s tématikou bydlení začali jednat s prodejci i výrobci oken a dveří, abychom si udělali představu o cenách. V tuto dobu hlavně výrobci nabízí výrazné slevy, které většinou končí k 31.březnu. Oslovili jsme celkem 8 prodejců oken.

 

 

Specifikace zakázky

Okna, dveřeO provedení oken jsme měli celkem jasno. Z cenových a praktických důvodů jsme zvolili plastové provedení, uvnitř bílé a vnější strana dekorace zlatý dub, 5ti nebo 6ti komorový profil, izolační dvojsklo. Výčet počtu oken je zde:

 • Vchodové dveře - Šířka/Výška: 980 / 2090 mm
 • Dvojdílné okno (štulp) - Šířka/Výška: 1480 / 1450 mm - 4 ks
 • Balkonová sestava - Šířka/Výška: 2730 / 2350 mm - 1 ks
 • Jednodílné okno - Šířka/Výška: 480 / 450 mm - 1 ks
 • Jednodílné okno - Šířka/Výška: 750 / 950 mm - 2 ks
 • Jednodílné okno - Šířka/Výška: 750 / 950 mm - 2 ks

 

Rozdílný přístup

Okna, dveřeOkna, dveřeBěhem našeho putování po jednotlivých prodejnách jsme došli ke zjištění, že co prodejce, to jiný přístup Po prvním kontaktu s prodejci došlo vždy po telefonické domluvě ke změření stavebních otvorů. Každý prodejce si chtěl proměření provést osobně. Tento první krok proběhl velmi rychle a všechna měření byla hotová do čtrnácti dnů od předání poptávky.

Okna, dveřePak následovala osobní návštěva ve vzorkovnách a výběr toho správného profilu, kování, zasklení a barvy. Zde se přístup jednotlivých obchodníků velmi lišil. Jelikož jsme většinu obchodů navštěvovali kolem 16h odpolední, pro některé prodejce byl blížící se konec pracovní doby přednější než zakázka v hodnotě cca 100t. Někteří nás naopak velmi mile překvapili.

Nejvíce vyčerpávající přehled o plastových oknech jsme dostali od obsluhující prodejkyně ve společnosti PLASTOKNO www.plastova-okna-plastokno.cz. V tomto showroomu jsme mohli na vlastní oči vidět a porovnat všechny u nás obvykle používané profily a kování.

Naše volba

Nám se nejvíce zamlouval zaoblený design modelové řady OMEGA českého výrobce OTHERM, jenž využívá pro svá okna německý profil SALAMANDER.

Okna, dveřeTechnické parametry:

 • Profil - Německý značkový profil SALAMANDER.
 • Zasklení - Standardně 4-16-4, U=1,1Wm2K
 • Kování - Celoobvodové německé Siegenia AUBI A300 s rolničkovými čepy, které Vám umožňují snazší manipulaci s okny a zajišťují větší přítlak mezi rámem a křídlem oproti pevným čepům.
 • Větrání - Spárové a ventilační - 4 polohový mechanizmus + nucené větrání. Těsnění - Německé celoobvodové výměnné těsnění EPDM.
 • Kličky - Secustic s blokovacím mechanizmem.

 

Okna, dveřeDesign výplně dveří jsme vybrali jeden z nejlevnějších modelů ODRA.

Nechali jsme si vypracovat nabídku od několika prodejců společnosti OTHERM, a byli jsme překvapeni, jak se liší ceny za naprosto stejný výrobek. Nakonec jsme využili služeb společnosti ANIMOBOHEMIA, která nám nabídla nejlepší finanční podmínky.

Doprava a montáž oken

Okna, dveře

Okna, dveřeOd objednání zboží proběhla samotná montáž cca za 5týdnů. Celá akce trvala jedno dopoledne. Okna přivezl speciálně připravený nákladní automobil viz. foto. Nejdříve technici připevnily rámy oken, uvedli do vodováhy a poté kolem dokola zapěnili momtážní pěnou. Díly balkónové sestavy k sobě spojili šrouby.Nakonec se rámy osadily samotnými okny. Montáž vstupních dveří proběhla stejným způsobem. S přístupem pracovníků a s celkovým výsledkem práce jsme byli naprosto spokojeni. Celková cena včetně montáže a dopravy byla cca 90.000,- Kč. 

Navštivte http://www.dum-za-milion.cz/

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My máme postavený náš dům už docela dlouho, takže už se začínají objevovat věci, které je potřeba opravit. V létě jsem měnil těsnění oken a dveří https://www.tesnenitexim.cz/TESNENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm , protože se nám zdálo, že okna netěsní tak jako dříve, tak abychom doma neměli v zimě chladno.

Libor


Přidáno:
2019-08-13 07:18:57

voda, elektřina, topeni, podlahy a ani milion a půl nebude stačit

Cuda


Přidáno:
2010-04-25 16:22:24

hlavne s tou celkovou cenou podle me zahybala ta premrstena cena za zedniky. to autora clanku nekdo pekne natahl. kdyby to staveli hlavne svepomoci nebo meli jen nejakeho zednika k ruce, tak by se do toho milionu asi vesli. da se postavit i pod milion, pokud vam staci malinkatej domecek a nevymyslite si 4-skla okna, solarko, tepelny cerpadlo a pod. topit se da i primotopy a kaminky na tuha paliva. podlahovka jsou zbytecnej luxus, pokud to chcete mit levne. ale chapu, ze na to asi nemeli cas a ze z te puvodni sazky nejspis seslo. ne kazdej si muze dovolit ten luxus stavet si sam. dneska vam nikdo v praci tak dlouhou dovolenou neda, leda vypoved.

[VSEPROVASDUM.cz] Z původní sázky nesešlo. Jenom jsme pozměnili pravidlo - všechny nenutné vícepráce, které si jinak budeme schopni dělat sami budou ze sázky odečteny a stejně tak to bude pro čtenáře, kteří sledují tento seriál bude vše vyčísleno. Zedníky a profíky jsme pozvali také proto, že v průběhu příštích let budeme průběžně měřit úbytky tepla, tepelné mosty a další věci na této stavbě, domeček se připravuje také jako dřevostavba a pravděpodobně i z YTONGu či dalších materiálů, abychom mohli porovnávat v reálu různé materiály a další vlivy. Děkujeme však za Váš příspěvek.

Jan Kobliha


Přidáno:
2010-04-13 19:38:12

...i tak je ta cena přívětivá!

materny


Přidáno:
2010-04-08 16:57:23

už jste na 1 000 000 dodělání střechy 150 000,vnitřní omítky70 000-90 000 sadroše podkroví,stropy 60 000,zatepleni 70-90 000 dum bude stát plus mínus 1.5000 000

szurmik


Přidáno:
2010-03-30 21:13:59

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: