Stavíme rodinný dům do 1 MILIONU Korun - inženýrské sítě

Ještě než Vám představíme samotný projekt rodinného domu za milion, budeme věnovat jeden díl naší reality show samotnému pozemku a jeho napojení na inženýrské sítě.

Pozemek pro dům za milion Stavební parcela pro náš projekt má velikost 810 m2 a tvar čtverce o rozměrech 28,5x28,5m. Terén je mírně svažitý a v době koupi byly na pozemku přítomny tyto inženýrské sítě:

 • elektrická energie
 • plynová přípojka

 

Jak plyn tak elektrická energie byly zakončeny na hranici pozemku v tzv. antoníčku, přičemž rozvodna elektrické energie je společná pro dvě parcely a plyn má svou samostatnou.

Vodovodní řád v celé obci není a všichni místní obyvatelé jsou odkázáni na přírodní zdroj.

Kanalizace se v současné době teprve začíná budovat a proto budeme nuceni pro všechen odpad použít řešení ve formě jímky popř. čističky odpadních vod.

Jednotlivým přípojkám se budeme v budoucnu ještě věnovat v časovém sledu tak jak budeme postupovat při stavbě, ale dvě základní přípojky budeme potřebovat okamžitě:

Elektrická energie

Přestože přípojka elektrické energie byla přivedena přímo na hranici našeho stavebního pozemku, tak k tomu, abychom mohli poprvé zapnout jakýkoli elektrický spotřebič jsme museli učinit několik potřebných opatření.

Přípojky na pozemku Přípojka elektriky vypadá tak, že v chráněné kapličce je vyveden hlavní přívodní kabel a ten je zakončen pojistkami. Abychom mohli odebírat elektrický proud, bylo potřeba vytvořit místo pro rozvaděč a třífázový jistič, kam bude moci poskytovatel elektrické energie v budoucnu umístit elektroměr.

Možností jak na to bylo více, mohli jsme vybudovat úplně novou kapličku pouze pro elektroměr a jistič ale my jsme zvolili dostavbu té stávající.

K této práci jsme spotřebovali:

 • Bílé cihly: 9,-Kč /ks. Na vyzdění společné kapličky byly spotřebováno cca 100 cihel v celkové ceně 900,- Kč
 • Rozvaděč venkovní: 2.500,-/ks
 • Stavební hmoty jako je písek, cement, vápno

Sloupek s rozvaděčem vedle pozemku

Práce trvala ve dvou lidech jeden víkend. První den se vyzdily stěny, usadily se rozvaděče a druhý den - po vyschnutí malty - se zhotovila horní betonová deska. O výsledku práce se můžete přesvědčit na fotografii.

Revize

Jak už to bývá, nic nejde jednoduše a bez poplatků a platí to i zde. Takže když byla dostavěna kaplička, bylo nutné provést ještě elektro revizi. Ta stála 1.800,- Kč. Během revize jsme ještě na zadní stranu kapličky přimontovali provizorní třífázovou zásuvku za 160 Kč, díky které budeme v budoucnu odebírat proud pro potřebu stavby.

Žádost o odběrné místo u poskytovatele elektrické energie + připojení elektroměru.

Tento úkon byl poslední činností před slavnostním zapojením elektrického spotřebiče. My jsme žádost o zřízení odběrného místa dávali v prosinci roku 2005. V té době nám poskytovatel tuto žádost vyřizoval zdarma. Bohužel v současné době se jedná o poměrně nákladnou záležitost. Za každý 1 ampér si poskytovatel účtuje 500,- Kč a proto našem případě, kdy horní hranice odběru je 32 A, bychom za připojení zaplatili 16.000,- Kč. Po podání žádosti nás poskytovatel elektrické energie v krátké době cca 7dnů kontaktoval a provedl připojení elektroměru.

Celkové náklady

na materiál pro zhotovení sloupku pro zřízení odběrného místa pro připojení k elektrické energii v Kč:

 • Cihly bílé - 900,-
 • Rozvaděč venkovní - 2.500,-
 • Revize - 1.800,-
 • 3fázový jistič - 300,-
 • Zásuvka venkovní 380V - 160,-
 • Celková cena bez práce 5.660,-

 

Voda

V současné době probíhají práce na zřizování vrtané studny včetně všech potřebných povolení. O dalších krocích Vás budeme bezprostředně po dokončení prací informovat.

POZOR!! Již v únoru Vám představíme celý projekt DOMU ZA MILION!!!

Navštivte www.dum-za-milion.cz.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

dobry den, chci se prosim zeptat. chcic si privest na pozemek elektrinu a rad bych se zeptat. jelikoz je u nas na vesnici nadzemni vedeni tak pripojeni bude provedeno ze sloupu, kde Cez umisti na sloup nejakou krabicku s jistici. chci se zeptat jestli si muzu na svem pozemku postavit kaplicku na rozvadec kdekoli bez jakehokoli povoleni....a dale jak mam volit venkovni rozvadec,ktery umistim do kaplicky? jaky typ? dale ptredpokladam ze z kaplicky vyvest draty ke sloupu na pripojeni musi nejaky elektrikar a ne Cez, nejsem si jisty.

dalibor macko


Přidáno:
2011-10-02 15:18:18

Dobrý den. S přítelem jsme si plánovali, že na jaře začneme stavět RD. Na konci ríjna 2008 jsem zaplatila ČEZu 12.500 Kč za přípojku. Minulý týden mi bylo sděleno, že ČEZ má na fyzické připojení 10 - 12 měsíců, což nás ale vůbec nepotěšilo. napadlo nás si táhnout elektriku od babičky, která bydlí na druhé straně pozemku. Chci se zeptat, zda nevíte, jestli je možné dostat stavební povolení a začít stavět, když nemáme ještě přípojku elektřiny. Samozřejmě, že v základové desce na to bude myšleno. Voda od VaK nám doufám do jara dopadne.

Klára M.


Přidáno:
2008-12-15 19:28:15

Dobrý den, když jsem vlastník parcely, tak mohu bez nějakého povolení začít stavět "rysku"? Ma nejake predepsane rozmery? Čím se řídit? Vyjádření od ČEZu k připojení už mám - sml. o budoucí dodávce taky mám. Děkuji.

Marek Zubr


Přidáno:
2008-10-13 22:19:37

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: