Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - zdění hrubé stavby

Dalším zásadním krokem při stavbě našeho domu je vyzdění hrubé stavby. V tomto seriálu není naším cílem naučit Vás řemeslu zednickému, ale seznámit Vás s postupem, aproto se omezíme pouze na uvedení základních informací při provádění hrubé stavby.

Stavební materiál:

 • Cihly pro obvodové zdivo - tepelně izolační broušené cihly HELUZ SUPERTHERM 44 STI SB,P8
 • Vnitřní nosné a zvukově izolační zdivo
 • Zdivo příčkové
 • Keramické překlady JISTROP
 • Věncové cihly
 • Tepelně izolační malta SUPERTHERM TM34
 • Malta SB C
 • Stavebnice komínu CIKO Lepidlo Polystyren
 • Kovové pásky pro spojení s pozednicemi

Použité nářadí a pomůcky

 • Nanášecí válec
 • Zednická lžíce
 • Hladítko
 • Rozbruska na řezání cihel
 • Zednické kladívko
 • Žebřík
 • Lešení
 • Vrtačka s "metlou" na rozmíchávání lepidla
 • Provázek
 • Vodováha

 

Dodávka materiálu na stavbu

Přestože dodávka materiálu na stavba trochu zavázla, stavba se úspěšně rozběhla...

 

Založení první řady

Prvním a zároveň nejdůležitějším a nejzodpovědnějším krokem při vyzdívání hrubé stavby domu je založení první řady cihel. Obecně platí, že čím přesněji se Vám tento úkon povede, tím měně problémů Vás bude čekat s blížícím se koncem zdění. V našem případě byla základová deska zhotovena precizně - s přesností na milimetry, a tak vyměření a následné položení řady proběhlo velice rychle a zcela bez problémů.

Pro náš dům za milion jsme využili standardní nabídky výrobce materiálu HELUZ - pomoc se založením první řady cihel - a nechali si první řadu cihel rozměřit. Technický konzultant nejenže pomocí nivelační váhy rozměřil zcela přesně první řadu, ale dále se i podílel na samotném zakládání první řady. Za pomoci speciálně přizpůsobených želez nastavil výšku a sklon omítníků. Tuto možnost už dnes nabízí téměř všichni hlavní výrobci zdících materiálů na trhu. Jako pojivo jsme i na tuto první řadu použili maltu, jež byla dodána s cihlami. Cihly se pokládají do lehce zavadlé malty a nakonec se vše nechá jeden den zavadnout (prostě to necháte být).

 

Vyzdívání obvodových stěn

Vyzděné otvory pro oknaZdění hrubé stavbyDruhý den se pokračovalo ve zdění obvodových stěn. Malta se nanáší speciálním válečkem (viz. foto) a cihly se do sebe skládají pomocí uspořádání pero a drážka. Díky tomu vznikají naprosto minimální mezery, což v budoucnu znamená minimální únik tepla. Zdí se tzv. do šňůry, to znamená, že se po celé straně vždy natáhne zednická šňůra, která nám udržuje rovinu. hrubá stavbaVše je potřeba neustále kontrolovat vodováhou. Další důležitou věcí, kterou musíme neustále kontrolovat, jsou rohy stavby. Cihly, které nám nevychází na celou délku pak řežeme buď rozbruskou, nebo ruční vidiovou pilou. Tak pokračujeme až jednu řadu pod výšku oken. Zde si pak musíme rozměřit všechna okna  a pod okny se použijí speciální cihly, ze kterých se později "vytluče" prostřední drážka na izolaci k oknům - dále pokračujeme známým způsobem. Po dosažení výšky oken jsme osadili překlady, jejichž výška byla odlišná od výšky cihel, proto jsme ji dorovnali maltou.

Přesné postupy zdění z různých stavebních materiálů najdete v sekci VIDEA. Tam se také seznámíte se záludnostmi, jako je zdění kolem oken, ukládání překladů, zdění příček apod.

 

Trámy pro podlahu v podkroví

Po vyzdění obvodových stěn přišel na řadu strop. My jsme se rozhodli pro strop dřevěný, jehož nosnou částí jsou silné stropní trámy. Důvodů proč zrovna dřevěný strop bylo více, rozhodující však pro nás bylo hledisko ceny a dalším z důvodů bylo také to, že dřevo je oblíbený materiál manželky investora, a ta chtěla mít trámy v obytných místnostech viditelné. Samotné trámy se položily přes celou šířku domu a konce jsou uloženy v jakýchsi "kapsách" (mezery mezi cihlami nebo vysekané "díry" do cihel dle stanovených roztečí mezi trámy - pozor, na jedné straně potřebujete průchod úplný skrz zeď), které se později dozdí. Protože stropní trámy nepatřily ke zrovna lehkým, jejich vytažení a pokládky se zůčastnílo cca 5 osob. Velkým pomocníkem při vyzvedávání trámů nám byl vysokozdvižný vozík DESTA.

trámy pro podlahu v podkroví trámy pro podlahu v podkroví trámy pro podlahu v podkroví

 

Zdění věnce

Hotový vyzděný věnecZdění věncePo dosažení výšky obvodových stěn a osazení stropními trámy bylo potřeba všechny stěny k sobě "svázat", což se běžně dělá vytvořením tzv. věnce. Na poslední řadu obvodových cihel jsme zdili speciální cihly - věncové cihly. Ty mají tvar do písmene U a do vnitřního prostoru cihel se vkládají armovací železa a  k vnější stěně polystyren. S armaturou jsme spojili také kovové pásky (směřují z cihel vzhůru), které budou později sloužit k uchycení tzv. pozednic. Nakonec jsme prostor vylili betonem a nechali zavadnout.

 

Komínový systém s komínovou vložkou

zdění komínuzdění komínuvyzděný komínBěhem zdění bylo potřeba zároveň vystavět komín. My jsme pro náš dům zvolili komínovou stavebnici dodávanou výrobcem materiálu hrubé stavby. Protože dům bude vytápěn plynem a zároveň krbovými kamny, komín obsahuje dva průduchy. dočasné zajištění komínuJednotlivé dílce komínové sestavy jsme vzhledem ke značné váze zvedali nahoru pomocí elektrického vrátku.

Dílce se k sobě spojují maltou standardně dodávanou výrobcem. A protože byly na další týden nahlášeny vichřice a silné poryvy větru, nic jsme neriskovali a komín ocelovým lankem přichytili k hákům ve věnci.

Při nesourodosti materiálů na hrubou stavbu a komín může docházet ve spojích komínu a zdí k prasklinám, protože různé stavební materiály (např. beton versus pálená cihla) "pracují" jinak. Navíc komín ze stejného materiálu - pálených cihel - vyšel při komplexní dodávce na stejné peníze jako stavebnice z jiných materiálů.

 

Zdíme štíty domu

pomocné prkno pro zaměření sklonu střešního štítu Zdění štítů domuPosledním krokem zdění hrubé stavby bylo vyzdění štítů. Najdete si střed stěny, tam kolmo vztyčíte prkno s hrebíčkem a od něj pomocí šňůry vyznačili hranu štítu. Rozbruskou pak řežete cihly při dozdívání tak, abyste zabezpečili ten správný sklon a aby později cihly nevadily při montáži krovu a laťování střechy.

 

Jak dlouho trvá zdění hrubé stavby?

Přestože propagujeme dům jako stavbu svépomocí, chceme na vlastní kůži okusit stavbu zadat řemeslníkům. Vyzdívání hrubé stavby včetně vniřních příček a štítů proto prováděli dva zkušení zedníci zhruba po dobu 3 týdnů (bez víkendů). Vzhledem k obrovské poptávce po kvalitních a solidních zednících jsme se bohužel museli přizpůsobit vyšším cenám za práci. Měli jsme několik nabídek firem z nejbližšího okolí, přičemž částka za provedení hrubé stavby u nejdražší nabídky přesahovala 300.000,- Kč.

hrubá stavba domu za milion hrubá stavba domu za milion hrubá stavba domu za milion

 

Kolik práce na hrubé stavbě stála?

Nakonec jsme využili služeb ověřených řemeslníků ze 100 km vzdálené obce, kteří byli schopni požadovanou práci odvést za cenu pohybující se těsně pod hranicí 200.000,- Kč. Útěchou nám budiž to, že svou práci odvedli opravdu maximálně přesně, kvalitně, což nám následně potvrdili i tesaři.

Navštivte http://www.dum-za-milion.cz.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Mockrát díky za článek. My také letos stavěli dům. Už ho konečně máme postavený. Můžu vám říct, že to dalo docela zabrat. Právě proto bych o dům nerad nějakým způsobem v budoucnu přišel. Dost tedy poslední dobou uvažuji nad tím, že bych si založil sverensky fond u https://www.alphacitizen.com/cs/ Pokud se nepletu, tak ten právě k tomuto účelu slouží.

Honza


Přidáno:
2020-06-30 20:14:44

Podle mě super článek. My se náš dům také snažili postavit co nejlevněji to šlo. Proto jsme zvolili stavbu svépomocí. Naštěstí mám nějaké kamarády, kteří pracují ve stavebnictví, takže ti mi s tím pomohli. Ti mi dali i tip na půjčovnu stavebních strojů https://www.norwit.cz/ od které jsem stroje na stavbu měli půjčené. Bez těch by to také nešlo.

Ivoš


Přidáno:
2020-03-31 07:49:00

Ty fotky mě trochu děsí. V létě jsme se nastěhovali, tak si potřebuji nejdřív pořádně odpočinout a až pak se budu dívat na fotky naší stavby a budu vzpomínat, jak nám stavba šla. Co se komínu týče, tak jsme si vybrali nerezový komín z https://www.komin-levne.cz/Nerez-kominy-dvouplastove-c26_0_1.htm . Po různých uvážení jsem došel k tomu, že jsou nerezové komíny nejlepší.

Samuel


Přidáno:
2019-12-13 19:03:44

My budeme stavět v Královéhradeckém kraji, pokud seženeme pěkný pozemek za rozumné peníze, což je docela problém. Doufám, že něco najdeme, protože už se na vlastní bydlení hrozně těším. Už jsem tak napřed, že si hledám různé články https://www.csbydleni.cz/ , jak dům pak zařídit a o to víc, se na to těším.

Vilma


Přidáno:
2019-03-13 13:02:12

Fandím Vám- jen do toho

šela


Přidáno:
2011-07-11 08:12:38

Chystám se stavět a doufám že milion bude sačit :-)))

Petr Fischer


Přidáno:
2011-01-25 22:12:41

Dobrý den, fandím všem stavitélům a přeji hodně pevných nervů a radosti ze stavby. Jinak je každého věc kolik má peněz a kolik ho to stojí:-) A domýšlet si tady verze jako, že ti lidé co tento RD staví už nemají peníze mi přijde přinejmenším divné...

Filip


Přidáno:
2010-10-10 11:51:45

Dobrý den, po přečtení této diskuse bych chtěl také reagovat. Tak za prvé - nechápu, proč tady někdo píše, že lidé co stavějí tento dům prodělali na práci při stavbě hrubé stavby a už nemají peníze na další pokračování. Je každého věc jak si stavbu řídí a kolik na to má peněz. Za druhé - práce provedená odborníky Vám ušetří čas a jsou zde určité záruky kvality, negativum je zákonitě vyšší cena. Myslím si že těch 200 tis. Kč může šikovný člověk za ten čas (a dřinu) co by strávil na hrubé stavbě v pohodě vydělat za stejný čas. A peníze utracené za stavbu se vždy zúročí. Za třetí - ne každý má třeba kamarády zedníky a čas být každý den na stavbě. Takže fandím všem stavitelům a přeji hodně pevných nervů a radosti při stavbě:-)

Filip


Přidáno:
2010-10-10 11:49:17

Dobrý den,
zajímaly by mě informace ohledně Vaší stavby, případně proč je zde v takové míře zastoupena reklama na porotherm? podle mě to není moc objektivní...děkuji za odpověď třeba i na e-mail ať se zde nemění téma...děkuji Aleš

[VSEPROVASDUM.cz] Informace ohledně stavby Vám podá pan František Hadt (hadt@vseprovasdum.cz). Reklama na POROTHERM je zastoupena ve velmi výrazné míře, neboť společnost Wienerberger je jedním z významných partnerů celého projektu vseprovasdum.cz a jejich marketingové oddělení se velmi pečlivě o své reklamy stará. Stejné možnosti samozřejmě mají i ostatní výrobci, dodavatelé, řemeslníci i prodejci, ovšem pravděpodobně "krize" boří jejich plány a naše jednání. Samozřejmě chceme a budeme představovat i další stavební systémy, ovšem je to o oboustranných dohodách...

Aleš


Přidáno:
2009-09-04 12:18:56

Dobrý den, můžu se zeptat, kdy budete resp. kdy zveřejníte další info jak pokračujete se výstavbou ? děkuji

Makin


Přidáno:
2009-08-10 12:20:24

Halóóó, co je s vámi. Stavíte nebo vás to přestalo bavit? To jste toho moc neudělali, jestli nebylo lepší postavit stan, nebo co. Chystáme se taky stavět, tak doufám, že dojdeme dál. Tak se mějte, pa.

martin


Přidáno:
2009-08-09 22:07:57

Myslim si ze 200 tis. za praci na kompletni hrube stavbe neni moc jak si nekteri zucastneni teto diskuze mysli je to tezka a namahava prace u ktere se musi premyslet a dodrzovat technologicky postup ktery se s pouzitymi materialy lisi takze hruba stavba za tyden pod dozorem s nejakym Lorencem jak sem se tady docetl je hloupost nezlobte se za muj nazor vim o cem mluvim jinak pro lidi co stavi svepomoci nebo budou stavet je to dobra pomoc aspon se muzou kouknout jak se nektere veci delaji a muzou si je predstavit v realu aspon z vasich vebovych stranek dobry projekt jen tak dal fandim vam .Jirka.

Jiří


Přidáno:
2009-07-08 20:10:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, máme střední radonové riziko, a zvažujeme jakou protiradonovou a hydroizolaci použít. Jaká izolace byla použita na této stavbě? Stačí izolace dva v jednom?

Obermajer


Přidáno:
2009-07-07 13:47:44

Milionar... mohla bych se vas zeptat odkud mate material ytong lambda?? chceme z nej take stavet ale ceny mame moc vysoke... my mame 8x11 dve patra.. prosim poradte..

katerina


Přidáno:
2009-06-26 11:56:55

Buď si z nás děláte legraci, nebo nejste normální. Zaplatit za vyzdění domu 200 000,- je opravdu luxus. Máme stavbu 10 x 12 z ytongu lambda, za materiál jsme dali 110 000,- za vyzdění O,- Kč, protože jsme si to stavěli sami(a to nejsme ani stavebni firma ani zedníci). Celková hrubá stavba(tzn.výkopy, základová deska, obvodové a vnitřní zdivo nás vyšla na 310 000,-.Teď už chápu, proč jste zde už 3 měsíce nic nenapsali, pravděpodobně jste se finančně vyčerpali na těch skvělých zednících a proto nemůžete dále se stavbou pokračovat .Jinak souhlasím s níže uvedeným příspěvkem ohledně e-poptávky. Odhadují že rozpočet překročíte o milion korun navíc.

milionář


Přidáno:
2009-06-04 11:59:36

Nic moc. Máme podobný systém a hrubá nás vyšla na cca 1mil. S tím rozdílem, že zastavěnou plochu máme 246m2! Čaoo

martin


Přidáno:
2009-05-23 09:52:22

Dobrý den, ty náklady na práci jsou hodně brutální, protože na můj mini dům 9,2x8,2 metrů s patrem mám nasmlované známé řemeslníky a jsem na ceně 50 tisíc včetně stropů a zapůjčení jedné sekce lešení. Na epoptávce mám nabídkové ceny od 65 do 80 tisíc s dph. Základová deska na firmu bez hnutí prstem s materiálem 150-190 tisíc ..zase e poptáva. Pokud budu pracovat sám s jedním nezaměstnaným zedníkem a sem tam nějakým brigadníkem, tak se dostávám na cenu cca 400 tisíc hrubá stavba s prací a materiálem a připočítám přípojky+projekt , tak výsledek je kolem 530 tisíc

ostravák


Přidáno:
2009-05-06 15:03:11

Zacnu se ucit zednikem, ani jako reditel si nevydelam tolik... sorry za OT.

Cartmen


Přidáno:
2009-05-03 18:32:13

Postavit za milion Kč obyčejný důmz toho předraženého systému Porotherm je opravdu výkon. Klobouk dlů před Vámi. Já si raději za 1,3 mil. postavím pasívní dřevostavbu a ještě budu mít finanční rezervu na nábytek.

Přemek


Přidáno:
2009-04-30 15:50:03

Dobrý den
Zajímalo by mě kolik vám stál ten dřevěný strop? jinak moc moc pěkný už aby jsme to taky měli hotové. Děkuji přeem za odpověď. Ať se daří

Jiří Romer


Přidáno:
2009-04-25 13:39:55

Jo a poměrně by mě zajímalo, za kolik by se dal postavit dvojdomek podobného ražení. Mám totiž mnoho přátel se stejným záměrem a tohle by mohla být dobrá cesta.

Jakub Dostál


Přidáno:
2009-04-20 20:11:09

Dobrý den, vaše články jsou v mnohém k nezaplacení. Líbí se mi podrobný popis všech výdajů. Je sice pravda, že rozpočet asi překročíte. Dle mého názoru se zdění hrubé stavby dá zvládnout za týdeního dozoru tzv. zedníka Lorenze což by mnohé ušetřilo. 1/5 rozpočtu je opravdu nepřekonatelně mnoho. I tak děkuji za takovýto článek. Jistě mnohým z nás dá podnět a směr jakým se ubírat.

Jakub Dostál


Přidáno:
2009-04-20 20:06:41

Jenom poznámka ke ztužujícímu věnci. Pokud se ukládají nosné prvky stropu (ať už dřevěné nebo ocelové) pouze do kapes (tedy nejsou spřaženy) je dle mého názoru nutné udělat věnec i pod těmito prvky,tzn. pod trámy, Ičky, apod. Věnec totiž nemá jen ztužující funkci, tzn. že zachytává účinky horizontálních sil (např. od zatížení střechou - platí zejména u střech sedlových), ale převádí též bodové zatížení, které vyvozují volně uložené trámy v kapsách, na zatížení spojité. Jinými slovy, zatížení je do svislých konstrukcí přenášeno rovnoměrně. Při zatížení stropu by mohlo dojít k destrukci zdiva v místě uložení trámu. Doporučoval bych konzultaci se statikem, zejména v případě, pokud podkroví bude opravdu obytné a tím pádem i zatížené.

Libor


Přidáno:
2009-04-09 09:24:01

Trámy stropu uložené v kapsách leží přímo na zdi? Jedná se mi o zabránění šíření vibrací a zvuku z pocházené podlahy podkroví do nosné konstrukce zdí. Nejsem si jistý, zda by postačila pouze kročejová izolace umístěná do souvrství podlahy v podkroví. Děkuji.

Libor


Přidáno:
2009-04-08 15:03:42

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li máte v plánu na na stránky umístit více detailnějších fotografií z průběhu stavby. Chybí mi zde např. fotografie tažení rozvodů kanalizace, vody, elektřiny, průběh stavby podkroví atd. Jinak se vám web moc povedl. Předem děkuji za odpověď

[VSEPROVASDUM.cz] Další fotografie budou následovat. V nejbližší době se můžete těšit na stavbu krovů a také na tabulku celkových nákladů od počátku stavby.

Jan


Přidáno:
2009-03-31 13:19:17

Ten první obrázek je broušená cihla? Tak to myslím, zedníci moc šikovní nebyli. Nikde nevídím naopak foto nanášecího valečku.

[VSEPROVASDUM.cz] Zedníci byli naopak velmi šikovní, provededení celé hrubé stavby je precizní a velmi přesné. V případě zájmu se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči během měsíce května, kdy bude včas na webu vyhlášen termín možnosti prohlídky uzavřené hrubé stavby.

Waltr


Přidáno:
2009-03-31 12:36:23

Dobrý den!
Fandím Vám, ale když, kdybych do toho trošku rypnul, jsem počítal Vaše stávající uvedené náklady, jste na cca. 730.000 Kč. Jak to chcete zvládnout do miliónu?

[VSEPROVASDUM.cz] Otázka je zcela na místě. I negativní odpověď dá představu o možnostech, co lze za 1milion pořídit.Sami jsme zvědavi, o jakou částku se bude celková cena lišit od původního záměru.

Standa


Přidáno:
2009-03-30 12:42:55

Docela jsem zvědav jak to chcete postavit za milion,když jste ochotni dát 2 lidem za 3týdny práce 200t!Jsem zvědav na kolika mio skončíte.
Stavbě zdar

Jirka


Přidáno:
2009-03-30 03:31:54

Dobrý den. Se zájmem sleduji od loňského roku Váš počin a nedá se jinak než chválit. Letos chceme začít s bungalowem a tak nám Vaše reportáž pomáhá. Chci se zeptat na problém, který teoreticky řešíme a to je výška stropů. Dle fota by to mělo vypadat jako Vaše přízemí, ale mám pocit, jestli po dodělávce podlah (jakou tloušťku budete realizovat včetně zateplení?) nebude strop působit jako nízký a tak místnosti stísněným dojmem. Děkuji a přeji pohodovou stavbu.

[VSEPROVASDUM.cz] Výška podlah od základové desky bude 150mm. Výška stropu bude odpovídat projektu a strop rozhodně není nízký a místnost nebude působit stísněným dojmem.

Ivana


Přidáno:
2009-03-24 17:07:24

Dobrý den, chystám se stavět, potřebuji poradit, bedlivě sleduji "vaši stavbu" můžete mi všas odpověd kolik by stál baráček, postaven svépomocí u kteréhé je cena na klíč 2,5mil. ????

[VSEPROVASDUM.cz] Na Vaši otázku nelze seriozně odpovědět bez znalosti podrobnějších informací k samotnému domu.

Andy


Přidáno:
2009-03-24 15:40:02

Chystám se stavět a tak si zjištuji co a jak. Budeme stavět svépomoci. Ale ohledně základové desky je to neuvěřitelné. Loni dělal bratr základovku, metry má 12x15m cca. a zaplatil 120tis. Je to neuvěřitelný rozdíl, radši budu stavět svépomoci 5 let než zaplatit jen za základovku 200tis. za práci.

[VSEPROVASDUM.cz] Za práci na základové desce jsme zaplatili částku do 50t Kč. Jen beton mix nás přišel na 96t. Samozřejmě desku jde pořídit levněji a o možnostech úspor se lze dočíst na konci článku http://www.vseprovasdum.cz/stavime-rodinny-dum-do-1milionu-korun-hrabani-kopani-zakladu-zakladova-deska.html .

Andrea


Přidáno:
2009-03-24 12:09:43

Nechci byt nejaky chytry, ale zacinam nyni take stavet a vas serial se me velmi libi. jelikoz mam zname co delaji stavebni dozor, na ledacos se jich ptam a i zaroven se s nimi radim. Stropy budu delat tez drevene, ale zarazilo me a nejen me (ptal jsem se prave jich), ze nez date stropni tramy mel by tam byt venec (dalsi pak pri dozdeni reknu podkrovi,tak jak to mate) na tom se schodli vsichni coz tedy u vas dle fotek jste neresili. Byl to umysl?

[VSEPROVASDUM.cz] Pozední věnec má funkci ztužení obvodové konstrukce. V tomto případě, kdy jsou použity dřevěné stropní trámy, které nejde v žádném případě provázat s výztuží pozedního věnce, a kdy ztužující pozední věnec probíhá 500mm nad stropem – postrádá tento druhý věnec smysl – prakticky by byly dva věnce nad sebou v rozmezí půl metru. Funkci ztužujícího věnce právě plní pozední věnec v koruně zdiva, který je pouze 500mm nad stropem. Pro ilustraci si představte jednopodlažní objekt bez zastropení, kdy je pozední věnec v koruně zdiva – přidejte dřevěné trámy půl metru pod věnec v kroku 0,9m (které v našem případě tvoří stropní konstrukci) – je jasné že druhý věnec v rovině trámů postrádá smysl.

Toy


Přidáno:
2009-03-17 19:42:29

Dobrý den, můžete prosím napsat, jaké jsou rozměry stropních trámů, které jste použili? Děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] Dle projektu jsou použity dva rozměry stropních trámů: 100/200 a 160/200.

Michal


Přidáno:
2009-03-13 19:53:11

Dobrý den, mám dotaz ohledně zvolení materiálu na hrubou stavbu (obvodové zdivo). Dle projektu mám nosné zdivo tl.300 mm Porotherm P+D pevnosti P 10.
Já osobně bych se přiklonil k Heluz Supertherm 30 P+D pevnosti P10. Mám pocit, že je levnější,ale nejsem si jistý tepelnou izolací cihly a její pevností, i když počítám s obložením min. 100 mm. Nerad bych ušetřil teď a pak každý rok platil víc za topení... Děkuji za odpověď.

[VSEPROVASDUM.cz] Nechte si u obou výrobců vypočítat cenu dle projektu.Výpočty jsou ZDARMA a nebude to trvatdéle než týden.

Ondra


Přidáno:
2009-03-11 19:28:38

Dobrý den,nevím kde jste nakupovali,ale já mám RD podobný 12,55x8,55 s podkrovím a cihly stejné od HELUZU i se stropama JISTROP tedy cihelné i s komínem 238000Kč na celý dům.

[VSEPROVASDUM.cz] To samé by zajímalo nás. Nevíme jakou se Vám podařilo usmlouvat slevu, ale našich 40% z ceníkových cen se nám nezdá jako špatná volba.

pavel


Přidáno:
2009-03-11 14:00:38

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký by byl cenový rozdíl při zdění z Itongu. Stropy by zůstaly dřevěné. Moskrát děkuji za odpověď.

[VSEPROVASDUM.cz] Cena při použití porobetonových tvárnic YTONG by byla nižší o řádově několik desítek tisíc Kč. My jsme se však i přesto přiklonili ke klasickému pálenému zdivu.

Martin


Přidáno:
2009-03-10 09:24:58

Citace: "kteří byli schopni požadovanou práci odvést za cenu pohybující se těsně pod hranicí 200.000,- Kč" Rozumím tomu dobře, že JEN za práci jste dali 200.000,- Kč???

[VSEPROVASDUM.cz] Anorozumíte dobře, jen za práci jsme téměř tuto částku.

Jenda


Přidáno:
2009-03-09 09:30:28

Dobry den. Chtel bych se Vas zeptat kolik stal material na hrubou stavbu a jaky je rozdil ceny mezi drevenym stropem a stropen z prekladu, nebo z panelu. Predem diky za odpoved. Tomas

[VSEPROVASDUM.cz] Cena zdiva a komínu se vyšplhala na cca 220t.Stropní trámy včetně prken pro pokrytí první vrstvy stropu/podlahy nás přišly na cca 30t. Pokud bychom použili stropní systém výrobce materiálu pronáš dům,základní cena by se vyšplhala na 100t.

Tomas


Přidáno:
2009-03-08 11:59:00

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: