Stavíme rodinný dům do 1 MILIONU Korun - dům nebo chata?

Po zveřejnění úvodního článku o našem úmyslu postavit rodinný dům do jednoho milionu korun jsme zaregistrovali poznámky typu "takový dům prostě není možné postavit" nebo "to má být jako chata, jó?" apod. A proto Vám přinášíme následující informace o připravované stavbě, abychom vše uvedli na pravou míru.

Před stavbou vlastní jsme si samozřejmě stanovili určité podmínky stavby, ze kterých nehodláme slevit (už jen proto, že to byla sázka).

Jak bude dům veliký a jak velká bude zastavěná plocha?

Hlavním úkolem domu bude plnit funkci rekreačního bydlení, ale stejně tak dobře musí sloužit pro trvalé bydlení 3-4 osob.

  • Dům by měl mít dispozici 3+1(kk) - 4+1(kk).
  • Zastavěnou plochu 80m2 s určitou tolerancí.
  • Obytnou plochu nejméně 60 m2 k bydlení (minimum je alespoň 100 m2 po případném dokončení podkroví)

 

Protože jsou již téměř hotovy projekty, můžeme Vám prozradit, že půdorys domu má rozměry 10,5 x 8,25 m, což znamená zastavěnou plochu 86.6m2

Někomu se může v dnešní době při představě zastavěné plochy pod 90m2vybavit chata, ale bude to rodinný dům z kategorie těch menších domů.

Bude dům za milion s obytným podkrovím, patrem nebo typu bungalov?

Každá z těchto variant rodinných domů má své výhody a nevýhody a tedy i své příznivce a odpůrce. Projekt Vám popíšeme příště, ale prozradíme Vám to, nač jste už asi přišli sami - bez kompromisů to nepůjde.

Více podrobnosti Vám povíme v některém z nejbližších příštích pokračování naší reality show "Stavíme rodinný dům do 1 milionu Kč". Těšte se...

Z čeho budeme dům stavět? Jaký materiál na stavbu použijeme?

Stavba bude zděná - budeme se rozhodovat mezi klasickými pálenými cihlami a porobetonovými tvárnicemi Ytong.

Využijte možnosti diskuzí a komentářů pod každým článkem a nebojte se zeptat, jak jen to bude možné, odpovíme.

Navštivte www.dum-za-milion.cz.

 

Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Nadisi s.r.o.
Pomůžeme Vám získat nejvýhodnější hypotéku, pojištění, půjčku. Spolupracujeme s předními finančními ústavy na českém trhu - bankami, pojišťovnami i spořitelnami. Neustále sledujeme trh, a proto Vám vybereme tu nejvhodnější variantu.
hypoteky.nadisi.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Vzhledem k tomu, že jsem loni dostavěl (napůl svépomocí) dům s podkrovím se zastavěnou plochou 130m2 s garáží, dole 3+kk, nahoře 2 pokoje (pro děti) + nedostavěná plocha ~65m2 za asi 2 mil. korun, souhlasím s tím, že do 1 miliónu se postavit dá. Ale nedělal bych to, raději bych přidal na izolacích a uvažoval tak o čtvrt miliónu víc. Topím elektrikou s loňskou spotřebou elektriky za 22000,-.

Juraj Václavík


Přidáno:
2007-12-29 17:49:37

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: