Stavíme dům do 1 MILIONU Korun - Zaměření stavby

V dalším pokračování naší ukázkové stavby se budeme věnovat geodetickému zaměření stavby domu. Tento úkon je podmínkou pro další práce na základové desce, které by měly začít na konci června.

 

Jak se stavba zaměřuje, co se vytyčuje a proč?

Úlohou celého zaměření je jednak získat přesnou polohu všech (v našem případě čtyř) rohů domu a především pak jednotnou výšku. To je potřeba pro zhotovení základové desky. Po dokončení zaměřování se může ledaskdo dočkat pěkného překvapení (stejně tak tomu bylo i zde):

Zaměření stavby !!!POZOR: Přestože náš stavební pozemek je na první pohled jen velmi mírně svažitý, zaměřením jsme zjistili, že výškový rozdíl mezi místem přední a zadní stěny domu je při jeho osmimetrové šířce cca 1m. Je nám proto jasné, že se následná výstavba základové desky oproti původním předpokladům značně prodraží. Zatím však nevíme o jakou částku.

Zapamatujte si: rovinatý pozemek může být velmi zdánlivě. Mnohdy pozemek o 50m vedle může mít lepší vstupní podmínky pro usazení stavby s nižšími náklady při zakládání stavby.

 

Vytyčení rohů domu + lavičky

Rohový kolík na pozemku při zaměření stavby Všechny rohy domu se vytyčí malými latěmi, které jsou na konci opatřeny červeným nátěrem (viz foto).

"Lavička" - je výraz, který se používá pro spojení dvou svislých latí a jedné vodorovné (viz foto). Zatloukají se vždy z každé strany pozemku proti sobě. Touto výškou i směrem mezi lavičkami se později bude řídit obsluha stroje při hloubení základů. Pro snazší identifikaci se pruhy mezi lavičkami vysypou vápnem, a tím bude zaručeno dobrá viditelnost pro obsluhu bagru.

Lavička - po zaměření stavby !!!POZOR: Lavičky je nutné zatlouct do země v takové vzdálenosti od budoucího domu, aby se stroj, který bude základy hloubit mohl bezproblémově dostat k místu hrabání a nebyl jimi omezen.

 

Kolik takové vyměření stavby stojí a jak dlouho trvá?

My jsme pro úkon zaměření stavby využili služeb z řad "spolužáků" a zaplatili 3.600,- Kč. Samozřejmě s účetním dokladem. Celá operace trvala řádově několik hodin. Nutno ještě zdůraznit, že pro dosažení nižší ceny byl použit materiál pro lavičky z vlastních zdrojů.

 

Čím se měření provádělo?

Celé geodetické vytyčení roviny a rohů základové desky rodinného domu bylo provedeno elektronickou TOTÁLNÍ STANICÍ SOKKIA POWER SET.

Navštivte www.dum-za-milion.cz.

 

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Profesionální vytyčení základů geodetickou firmou s dokladem není problém za 2.700 Kč. V případě velmi jednoduché stavby za 2.400 Kč.

Ing. Pavel Hájek


Přidáno:
2009-03-21 20:12:59

Vytýčení stavby RD musí provádět úředně oprávněný geodet. Stavebník při placení dostane vytyčovací protokol o vytýčení stavby se souřadnicemi v JTSK a výškou v Bpv nebo místním systému pro kolaudaci. Dobře si přečtěte stavební povolení - vytýčení stavby provede odborně způsobilá osobba ... atd. Před stavbou doporučuji přeměřit hranice pozemku úředně oprávněným geodetem a žádat od něj protokol - kontrolní zaměření stavby nebo hranice s vyznačením odchylek. Pokud postavíte stavbu (RD, plot atd.) na cizím pozemku riskujete pokutu, odstranění stavby atd.

jarda


Přidáno:
2009-03-15 03:53:22

Chtěla bych vědět, zda se dá opravdu pořídit tento dům za 1mil. K nastěhování,samozřejmě bez pozemku.

[VSEPROVASDUM.cz] To mybychom také rádi věděli - i proto vznikla tato reality show. Pokud ho budete chtít do 1 mil., stejně jako my budete shánět stavební materiály v akcích a slevách a vše ostatní provádět svépomocí. Obáváme se však, že 1 mil. je v dnešní době spíše ta nejspodnější hranice, za kterou se vůbec dá dům pořídit. Konkrétní odpověď na Vaši otázku ukáže čas. Všechny články a stavy domu a stavby budeme postupně zveřejňovat. Více si přečtěte v úvodním článku seriálu "DŮM ZA MILION"

Alča


Přidáno:
2008-08-20 23:32:25

Dobrý den zajímá mne zda a kde se dá koupit projekt na Váš dům. Děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] Projekt je distribuován výhradně skrze portál VSEPROVASDUM.cz. Kontaktovat nás můžete emailem, skrze poptávkové formuláře nebo telefonicky.

pavel


Přidáno:
2008-08-19 17:48:27

Dobrý den, pokud se vyskytly nějaké problémy, bylo by přinejmenším vhodné se zmínit. Určitě je spousta dalších lidí, co toto dění sleduje... Předem děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] Těší nás Váš zájem. Tento týden spustíme článek o budování základové desky. Prozatím máme ve schvalovacím procesu od všech možných dodavatelů oficiální zveřejnění nabídek.

Tereza


Přidáno:
2008-08-11 12:53:34

Otázka č. 1:
Co se děje dále s domem za 1 milion?
a) rozmysleli jsme si to
b) jeli jsme na dovolenou
c) byl to vtip
d) nevíme
Kdo uhodne správnou odpověď, získá zdarma projekt na tento dům a může si ho také sám postavit.

[VSEPROVASDUM.cz] těší nás, že si také umíte hrát :-) správná odpověď je za e) základy jsou hotové, čekáme na souhlasy se zveřejněním nabídek na stavební materiály, připravujeme další článek o budování základové desky PS: další soutěž spouštíme již zítra

milionář


Přidáno:
2008-08-10 19:41:24

KTERÝ TÝDEN JSTE MYSLELI ???
ZTRÁCÍTE SERIOZNOST !

JAN


Přidáno:
2008-07-24 16:03:21

Minulý díl "PROJEKT domu" končil informací cituji "Příští díl budeme věnovat volbě materiálu a rozpočtům pro hrubou stavbu." ... s napětím očekávám rozpočet, protože stále nemohu uvěřit 1M za tento projekt, jak se to podaří? Nuže, kdy dojde na "přislíbený" rozpočet?

[VSEPROVASDUM.cz] Dobrý den, rozpočet bude v nejbližších dnech, čekáme stále na rozpočet jednoho z výrobců. Hned jak jej dostaneme, článek zveřejníme. Snad do konce tohoto týdne

Milf


Přidáno:
2008-06-23 23:10:51

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: