Stavíme drátěný plot

Drátěný plot představuje jednu z nejsnadnějších možností ohraničení vašeho pozemku. V dnešní době je nejvhodnější použít poplastované dráty které nevyžadují náročnou péči a jsou cenově dostupné. A jak na to?

 

1. Plot je z hlediska stavebního zákona drobnou stavbou a proto musíme stavebnímu úřadu stavbu plotu písemně oznámit.

2. Stanovíme průběh plotu s ohledem na hranice pozemku, Vzdálenost sloupků má být cca 2,5 - 3,0. Opěry sloupku potřebujeme na začátku a na konci, na každém rohu a pokud je plot hodně dlouhý, tak na rovné straně každých 25m. Samozřejmostí jsou opěry u sloupků branek, dvoukřídlých bran.

3. Vyhloubíme první základovou díru o rozměrech 30x30cm při použití rýče nebo o průměru 150mm při použití vrtáku. díra by měla být hluboká 80cm. Doporučujeme rýčem vyrýt díru cca 20cm hlubokou a pak pokračovat vrtákem.

4. Připravenou díru vyplníme betonem a zabudujeme první sloupek plotu.

5. Každý počáteční sloupek musí být opřen o podpěru. Úhel, pod kterým se podpěra upevní by měl souhlasit se směrem, jak drátěný plot probíhá. Proto podpěru namontujeme volně na straně, na níž dosahuje na zem, vykopeme druhý základ, zalijeme betonem, podpěru zapustíme a pevně našroubujeme na sloupek plotu. Postup budeme opakovat u konečného sloupku a pomocí vyrovnávací šňůry tažené horním držákem napnutí stanovíme přesnou hloubku a výšku mezisloupku. Dále zabetonujeme ostatní sloupky.

6. Omotáme upínací drát kolem sloupku na začátku nebo na konci vypínaného úseku plotu. Na druhém konci (nejvýše však po 25m) připevníme napínák. Napínák upevníme nahoře, u paty a uprostřed prvního či posledního sloupku pomocí kusu napínacího drátu. Stačí 50cm dlouhý napínací drát, který omotáme kolem sloupku a pevně zauzlujeme. Druhým koncem drátu provlékneme napínák a opět zauzlujeme. Napínák může být 10-20cm od sloupku.

7. Napínací drát na jednom konci omotáme kolem sloupku a na druhém konci odřízneme, nasadíme do trnu napínače a pomocí klíče vypneme. Vypnutý napínací drát umístíme do držáků na všech sloupcích mezi prvním a posledním sloupkem. Napínák opět vypneme šroubovým klíčem.

8. Pletivo na začátku a po vypnutí také na konci připevníme ke sloupku pomocí vázacího drátu. Pletivo vázacím drátem omotáme odshora dolů kolem sloupku a drát provlékneme každým okem. Pletivo z drátěných ok odrolujeme přes celou délku plotu a horní a spodní konce ohneme vzhůru a kolem napínacího drátu. Pak upevníme středový napínací drát k okům pletiva pomocí kousku vázacího drátu, aby se plot neprohýbal.

9. Pokud má pletivo už zapletené dva napínací dráty, vypneme nejdříve středový napínací drát a pak pletivo odrolujeme, připevníme a vypneme horní a spodní napínací drát vpletený v pletivu.


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My jsme dávali kolem zahrady také pletivo. Byl to nejrychlejší způsob oplocení. Za odpoledne jsme ho měli kolem celé zahrady hotový. Zatím ho tak necháme, protože potřebuji v první řadě vyřešit vrata. Máme železná vrata, na které bych chtěl zabudovat pohon na vrata, který jsem našel na https://www.pohonnavrata.cz/ . Líbí se mi představa, že by se nám vrata sama otevírala.

Aleš


Přidáno:
2020-02-18 21:03:07

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: