Stavět či nestavět? Malý průvodce územním a stavebním řízením...

Hamletovsky laděnou otázku Stavět, či nestavět řeší rok od roku větší počet Středočechů. Jen v roce 2007 se do Středočeského kraje přistěhovalo více než 43 tisíc lidí. Pro ty, kteří se stavět teprve chystají, připravili užitečnou příručku pracovníci Krajského úřadu Středočeského kraje. A rozhodně je tato publikace užitečná pro všechny stavebníky...

Stavět či nestavět - malý průvodce územním a stavením řízenímV přitažlivé grafické úpravě je srozumitelnou, popularizační formou popsán postup, kterým musí nutně projít každý, kdo se rozhodne stavět rodinný dům. Poznámky a odkazy, lemující základní text brožury, jsou provázány se stěžejní částí publikace, s názornými přílohami. Jde jednak o úplný adresář všech obcí Středočeského kraje a jejich stavebních úřadů, včetně internetových adres, na nichž je možné zjistit všechny ostatní kontaktní údaje, jednak o vzory žádostí a příslušných rozhodnutí, opět krok za krokem sledující vznik stavby, od prvního nahlédnutí do územního plánu obce až po kolaudaci stavby.

"Věřím, že tato publikace bude pro mnoho lidí užitečným pomocníkem, jak se správně vypořádat s nezbytnou administrativou při stavbě rodinného domku. Myslím, že jde o přesvědčivý důkaz naší snahy otevřít úřad, usnadnit občanům orientaci a podat pomocnou ruku i při nutných krocích, které budou směřovat na úřady a instituce jiné", uvedl náměstek hejtmana Středočeského kraje Ing. Vilém Žák, který vznik Malého průvodce inicioval.

Autorský kolektiv (Lenka Holendová, Alena Janichová, Jiřina Kyselková, Lenka Poláčková, Antonín Slabihoud, Jaroslav Smíšek a Vilém Žák) při přípravě publikace výrazně podpořili externisté – výtvarník Pavel Koutský, grafik Ondřej Huleš a editor Jan Králík. Podařilo se tak skloubit věcnou přesnost výkladu s jeho srozumitelností a lapidárností. Kniha vznikla za pouhé 2 měsíce.

Titul "Stavět, či nestavět - Malý průvodce územním a stavebním řízením" vyšel v nákladu 4.000 výtisků, je zdarma k dispozici na všech stavebních úřadech v kraji. Na jeho přípravu, vydání a distribuci uvolnil Krajský úřad Středočeského kraje částku 334.180,- Kč. (podle zájmu stavebníků se připraví dotisk).

Oddělení informací a styku s veřejností Krajského úřadu Středočeského kraje
Kontakt: Martin Kupka, tiskový mluvčí Středočeského kraje, tel. 257 280 408, 724 345 456

Ke stažení: Stavět či nestavět - malý průvodce územním a stavením řízením

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS