Soused staví bez povolení 15cm od mé studny - jak se mám bránit?

Soused mi 15 cm od mé studny s pitnou vodou chce postavit tzv stříšku neboli garáž a parkování traktoru auta. Co mám dělat? Samozřejmě staví bez dovolení.

 

  • Předpokládáme, že by mohl stavební úřad postupovat podle § 129 řízení o odstranění stavby, ve kterém lze při splnění podmínek dodatečně povolit stavbu.
  • Pokud je to stavba do 25 m2 ( 103 odst. 1 písm. a) stavebního zákona nevyžaduje povolení ani ohlášení, v opačném případě by vyžadovala stavební povolení - rozhodující a určující je stanovisko příslušného stavebního úřad.
  • Pro umístění postačí územní souhlas § 96 odst.2 písm.a) (platí u staveb, které nejsou zahájeny!)
  • Obraťte se na příslušný stavební úřad

 

 

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Zdravím, soused nám dal k podepsání projekt garáže, který byl špatně zakreslen a bez razítka a požaduje od nás, sousedů, podpis. Jak se máme zachovat.

[VSEPROVASDUM.cz] My nejsme ti, kteří sousedy znají a další roky s nimi budou sousedit, vycházet, grilovat, bavit se apod. Každá rada, jak se říká, je v tento moment drahá. Pokud to bude garáž a ne dílna nebo chlív, nebrání Vám nijak ve výhledu, neomezuje vaše počínání na zahradě, ... je to jen na Vás. Podle nás je to na otevřenosti sousedské diskuze, takovém normálním pokecání si...

lenka ruzickova


Přidáno:
2008-08-11 07:42:48

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: