Schneider Electric na veletrhu Aqua-therm 2009: Inteligentní řešení pro pohodlné bydlení!

Úsporné pohodlí. Tato dvě slova asi nejlépe vystihují systém inteligentní elektroinstalace KNX od společnosti Schneider Electric, který bude k vidění také na listopadovém veletrhu Aqua-therm v Letňanech.

 

Schneider Electric - komplexní řešení automatizace budov

Systém KNXSpolečnost Schneider Electric je předním dodavatelem řešení pro komplexní automatizaci budov, založených na tzv. inteligentních technologiích. Ty dovolují řídit provoz budovy či domácnosti jednoduše, bezpečně, s maximálním komfortem a hlavně levněji. Výhodou, které si na systému KNX nejvíce cení obyvatelé soukromých domů, je bezesporu komfort.

 

Snížení nákladů na topení - Systém KNX

Systém KNX automaticky nastavuje osvětlení podle požadavků uživatelů. Stará se o ochranu proti nadměrnému slunečnímu svitu nebo bouřkám pomocí řízení stínicí techniky (žaluzie, rolety apod.), které reagují na signály z čidel osvětlení a větru. Individuálně řídí teplotu v jednotlivých místnostech. Automaticky tlumí vytápění během noci a v případě, že jsou okna otevřena, ho zastaví úplně. To samozřejmě umožňuje výrazně snížit náklady na topení, a to až o 30 procent.

 

Systém KNX - pohodlné a jednoduché ovládání, zajímavé funkce

Systém KNXCentrální vypínač u vstupních dveří, reprezentovaný například stylovou řadou Unica, umožňuje při odchodu z domu odpojit všechny vybrané zátěže. Naopak při delší nepřítomnosti, třeba dovolené, spouští KNX funkce, které vytváří dojem lidské přítomnosti v domě. Veškeré zařízení v budově lze ovládat také prostřednictvím vzdáleného přístupu, pomocí PC, PDA nebo uživateli oblíbené dotykové obrazovky.

„Pokud například chceme vytvořit příjemnou atmosféru při večerním posezení s přáteli, dokážeme to stiskem jediného tlačítka na dálkovém ovládači. Jedinou operací tak nastavíme příjemnou intenzitu osvětlení, zatáhneme žaluzie, určíme požadovanou teplotu v místnosti a zvolíme oblíbenou hudbu," vysvětluje základní funkci systému KNX Jana Kaňovská ze společnosti Schneider Electric.

„KNX je navíc velmi flexibilní. I po několika letech je možné přizpůsobit elektroinstalaci novým požadavkům, doplnit systém o další prvky, a to vše bez nutnosti sekání zdí, " dodává Jana Kańovská.

 

Produkty Schneider Electric na veletrhu Aqua-therm 2009

Systém KNXNa veletrhu Aqua-therm v Letňanech (24. - 28.11., hala 3, stánek 307) předvede společnost Schneider Electric i další produkty pro inteligentní domácnosti jako je například Unica AirLink - technologie, která pro dálkové ovládání elektrických přístrojů využívá rádiový signál. K vidění však budou také tradiční vypínače a zásuvky Unica, včetně nejnovější řady Quadro.

Veškeré produkty včetně cen je možné shlédnout i na internetových stránkách www.vypinac.cz.

 

Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Schneider Electric CZ, s.r.o.
Schneider Electric je jedním ze světových lídrů elektrotechnického průmyslu, který se orientuje zejména na domovní elektroinstalace, technologii budov, průmysl, energetiku a infrastrukturu. Poskytuje řešení a služby v oblastech rozvodu elektrické energie, automatizace a řízení, ...
www.schneider-electric.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My máme taky vychytané topení. S topením nám pomáhá ekvitermní regulace z https://eshop.afriso.cz/ekvitermni-regulace/c-154 , kterou jsme měli nejdřív na chatě a osvědčila se nám, tak jsme si ji pořídili i domů.

Hynek


Přidáno:
2019-07-15 13:34:53

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS