Rozhovor s majiteli rodinného domu DENNERT ICON 85 v Lázních Bělohrad

Dům v Lázních Bělohrad je již několik dní dokončen. Přestože technická místnost zatím ještě není napojena na inženýrské sítě - z byrokratických důvodů se jejich budování pozdrželo o několik týdnů, noví majitelé (říkejme jim z důvodů alespoň částečného zachování anonymity pán a paní Š.) jsou se stavbou spokojeni. Položili jsme jim několik otázek, které vyplynuly i z dotazů, které dorazily k nám do redakce:

Proč jste se rozhodli právě pro tento typ stavby?

Pan Š: "Protože jsme oba pracovně velmi vytíženi a nemáme čas se zabývat hlídáním stavebních firem, řemeslníků a odvedené kvality práce. Naši přátelé se rozhodli stavět již několik let před námi. Stavby jejich domů započaté dokonce i před dvěma roky doposud nejsou dokončené. Chybí dokončit finální práce - omítky, obklady atd. A navíc původní rozpočet již všichni překročili. Můj kolega bohužel o více jak 25%. K této situaci v našem případě skutečně nemůže nastat."

Takže jste si dohodli cenu, a ta byla dodržena?

Pan Š: "Samozřejmě. S panem Kiesslingem, zástupcem společnosti DENNERT, jsme domluvili pevnou cenu, kterou nám garantoval po dobu 12 měsíců od podpisu smlouvy a protože jsme znali předchozí zkušenosti našich přátel, šli jsme do toho . Mohu potvrdit, že jsem skutečně zaplatil přesně částku, která byla smluvně sjednána v den podpisu smlouvy. Na cent přesně. Nic víc."

Na stavbu se přišlo podívat hodně lidí z obce. Jak reagovali na to, že ráno na stavbě byly pouze základy a večer tam stál dům?

Pan Š: "Mnozí z těch, kteří přišli až odpoledne byli hodně zaskočeni. Stavba tady u nás vzbudila velký rozruch, ale reakce jsou převážně kladné. Provedl jsem spoustu lidí stavbou a ukázal vše, nač se ptali. Já jsem byl v jejich roli při první stavbě v republice ve Všejanské Zavadilce. Tam jsem tedy bohužel přijel, když už stavba stála, ale majitel mě velmi vstřícně rodinným domem provedl, stavbu mi ukázal od A do Z. Vesměs všichni, kdo se přišli podívat nakonec uznale na kvalitu stavby kývli. K dnešnímu dni už navštívilo náš dům z různých koutů republiky více jak 2O zájemců. Jejich zájem je skutečný. Jsem si jist, že tento druh stavby bude mít řadu následovníků."

Váš dům je třetí stavbou DENNERT ICON v naší republice. Je však první, která nemá komín, ale také první, která obsahuje kompletní set na vytápění se solárním ohřevem vody.

Pan Š:"Ano. Komín jsme po úvaze s manželkou odmítli. Elektrické vytápění v kombinaci se solárním ohřevem vody nám zajistí dostatek tepla. Klasický krb jako estetickou část jsme také odmítli. V tomto směru jsme spíše praktičtí. Nikde nehodláme shánět dřevo a není naším cílem vydat 120 tis. za komín kvůli krbu, ve kterém budeme topit několikrát do roka. Navíc ceny energií předpokládám půjdou nahoru a tak jsme hledali i alternativní zdroje tepla. Přechodné dny na podzim a na jaře nám zcela pokryje solární topný systém a navíc dům je tak kvalitně izolován, že topení elektřinou bude spíše doplňkové - asi v těch největších mrazech."

V podkroví je připraven koupelnový modul k dodělání...

Pan Š: "Protože jsme 2 a máme dospělé děti, nebylo nutné, abychom měli v patře hotovou koupelnu - tu máme kompletní dodanou a plně vybavenou v přízemí. Dům je však takto připraven i pro bydlení větší rodiny, ale není nutné dělat nyní něco, co právě teď nepotřebujeme. V podkroví budeme mít oba pracovny a koupelnu doděláme později. To jen zlomek možností, které firma DENNERT nabízí. Skutečně si můžete sestavit dům dle svých přání. Zástupce firmy DENNERT je však k dispozici s dobrou radou po celý čas, kdy vlastně vytváříte svou vlastní podobu svého budoucího domečku."

Váš dům má na jižní straně na střeše solární kolektory a v přízemí veliké posuvné dveře. Plánujete zimní zahradu?

Pan Š: "Ano, ale později. Nyní se soustředíme na dokončení našich záměrů v interiéru, na jaře dokončíme úpravy terénu a potom budeme zvažovat další kroky. Díky společnosti DENNERT máme dostatečný předstih a můžeme zvažovat v klidu. Tento typ domu nabízí řadu možností k jeho "vyšperkování"."

Slyšel jste o našem portále VSEPROVASDUM.cz někdy v minulosti?

Pan Š: "Ne skutečně to byl první a velmi příjemný kontakt. Až nyní jsem schopen docenit jeho význam. Umožní řadě zájemců získat informace a správně se rozhodnout."

Co byste vzkázali našim čtenářům?

Pan Š: "Nikdy není pozdě se rozhodnout se zlepšit si svůj standard života. Není to lehké. Je to pořádný záběr. Výsledek však stojí za to."

Stavbu domu pana Š. jste mohli vidět v přímém přenosu na našem portále. Doplněné informace k domu čtěte v článku "17.10.2007 jsme pro Vás odvysílali on-line přenos z JEDNODENNÍ stavby rodinného domu DENNERT ICON 85 se solárem z Lázní Bělohrad".

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: