Rekonstrukce panelového bytu 3+1L (díl #1 - původní stav bytu)

Chystáte se zvelebit svůj stávající byt a pátráte po užitečných informacích, které by Vám usnadnili budoucí rozhodování? Rádi byste věděli, co taková rekonstrukce bytu či zhotovení nového vyzděného jádra obnáší? Přinášíme Vám reportáž z celkové rekonstrukce bytu 3+1+L v panelovém domě.

 

Současný stav panelákového bytu

Jedná se o byt 3+1 s lodžií, který je téměř v původním stavu. Nová  jsou plastová okna a plastové "stoupačky" v celém domě. Byt je v 10ti podlažním panelovém domě s výtahem. Stav bytu před rekonstrukcí včetně půdorysu si můžete prohlédnout na následujících fotografiích.

Půdorys bytu - původní stav Půdorys bytu - plánovaný stav po rekonstrukci Lodžie - původní stav

Panelový byt 3+1+L původní stav Panelový byt 3+1+L původní stav Panelový byt 3+1+L původní stav

Panelový byt 3+1+L původní stav Panelový byt 3+1+L původní stav Panelový byt 3+1+L původní stav

Co všechno budeme rekonstruovat?

Stávající stav bytu vyžaduje opravdu celkovou rekonstrukci - od A do Z - a proto jsme se rozhodli pro následující úpravy:

 • Změny dispozice, jinak rozmístěné některé příčky.
 • Rekonstrukce panelového bytu 3+1 - původní wcZděné jádro - koupelna + WC.
 • Elektro rozvody - veškeré rozvody elektro + datová síť (počítače, telefony) + rozvod televize. Veškeré kabely, které vedou po stěnách ve vnějších plastových lištách budou zrušeny a kabely budou zasekány do zdi.
 • Kompletní předělávka rozvodů plynu.
 • Podlahy
  • v chodbě, kuchyni a obývacím pokoji budou plovoucí dřevěné podlahy
  • v ložnici a dětském pokoji jsou plánované koberce
 • Kuchyně - kompletně vybavená nová kuchyňská linka (včetně nových spotřebičů).
 • Omítky + štukování stěn + malba.
 • Nové zádveří + bezpečnostní dveře - využijeme možnosti zvětšení předsíně o část chodby domu. Bude vyzděna příčka a do ní vsazeny nové kvalitní bezpečnostní dveře.
 • Interiérové dveře - do všech místností budou použity nové a kvalitní dveře s obložkovými zárubněmi. Z důvodu úspory prostoru budou na WC a v koupelně instalovány dveře posuvné.

Lodžie - původní stav s hydrantem Chodba - plánovaný přesun hydrantu

 • Zasklení lodžie.
 • Vestavěné skříně na míru.

 

Rekonstrukce s firmou nebo svépomocí?

Celá rekonstrukce bude provedena několika firmami resp. drobnějšími živnostníky. Proto pravděpodobně vznikne problém v koordinaci jednotlivých prací, ale nepředbíhejme událostem. O všem vás budeme průběžně informovat.

 

Cena rekonstrukce panelového bytu

Kolik taková přestavba bytu může stát? To určitě zajímá nejednoho z nás. Proto budeme pravidelně přinášet informace o cenách jednotlivých úkonů včetně potřebného materiálu. Odhadovaná cena celé přestavby je 600.000,- Kč. Pokud se Vám tato částka zdá přemrštěná a jste zvědaví za co lze v obyčejném bytě utratit tolik peněz, sledujte průběžně celou akci.

 

Jak dlouho bude rekonstrukce bytu trvat?

Plánovaná doba celé akce jsou 2 měsíce. Všechny práce na sebe musí navazovat, protože už dva měsíce dopředu jsou domluveny termíny dodání jednotlivých komponent a nesplnění dílčích termínů prací by mohlo ohrozit hladký průběh akce.

 

Je třeba stavební povolení?

V tomto případě a takto rozsáhlé rekonstrukci je stavebního povolení třeba. Proto jsme nechali vypracovat projekt, se kterým Vás seznámíme v některém z dalších pokračování.

Sledujte s námi rekonstrukci bytu od A do Z. Sdělte nám své zkušenosti s rekonstrukcí bytu, pište své názory a připomínky.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Taky jsme měli byt v takto hrozném stavu a řekli jsme si, že přestavbu sami nezvládneme. Rekonstrukci jsme proto nechali na http://www.pwinterier.cz/ a s výsledek jsme více než spokojeni.

KamSsa1 .


Přidáno:
2019-11-29 20:10:53

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: