Rádi byste vlastní rodinný dům a nejste rozhodnuti?

Začít stavět dům patří mezi největší a zásadní rozhodnutí v životě člověka. Kdo je rozhodnut nebo ještě váhá, zda stavět si budoucí obydlí, přijdou asi 3 nejdůležitější rozhodnutí. Kde a jaký si vybírat pozemek, jaký typ stavby a stavebního materiálu zvolit a kolik to bude všechno stát času a peněz. Pryč je doba, kdy se domy stavěly pouze z cihel. V dnešní době je na trhu velké množství nejrůznějších stavebních materiálů od cihel, betonových a polystyrenových tvárnic, přes dřevo v různých podobách až po ocel a jiné konstrukční materiály. Stejně tak střechy, okna, dveře, technické vybavení.

Pro snazší orientaci přinášíme zajímavý seriál o stavebních technologiích, ve kterém se vám pokusíme co nejvíce přiblížit jednotlivé stavební systémy, stavební postupy i praktické informace z konkrétních staveb.

Umožníme Vám nahlédnout pod pokličku přípravy a výroby jednotlivých materiálů, porovnáme rychlost a náročnost systémů, budeme se věnovat pracovním postupům všech zůčastněných typů staveb. Projdeme procesem přípravy i projektování, rozhodování a zkušenostmi s vyřizováním hypotečního úvěru, vlastní stavbou až do fáze nastěhování.

Zajímá vás jakou záruku poskytují výrobci na jednotlivé stavby, jaká je jejich životnost? Jak rychle obydlí vyroste? Kvalita bydlení, energeticky úsporné nebo pasivní domy? Nebo se snad tušíte co je Feng Šuej a jak tato pravidla převést do praxe? Pak pravidelně sledujte náš seriál, v němž tyto informace určitě najdete. Reportáže budeme přinášet průběžně, věříme, že každý si přijde na své a dozví se potřebné informace. Samozřejmě nás můžete kontaktovat s dotazy, které budeme průběžně klást dodavatelům, investorům či budoucím majitelům staveb a následně budou zpracovány v některých článcích.

V našem seriálu se seznámíte s těmito stavebními systémy:

  • DENNERT – masivní modulový dům z odlehčených betonových bloků
  • Srubové domy z kulatiny stavěné kanadskou technologií - KANADSKÉ SRUBY s.r.o.
  • Dřevostavby KLH - technologie KLH s použitím konstrukčních velkoformátových křížem lepených panelů z masivního dřeva.
  • RD Rýmařov – montované dřevostavby
  • Srubové stavby KONTIO - FINN-STAV Ostrava - dřevostavby z opracované masivní finské borovice
  • HELUZ - zděné stavby z tepelně izolačních cihel
  • MEDMAX - polystyrénový systém bloků ztraceného bednění
  • Polystyren/ocel - AAA-Thermodům - celostěnný systém

Znáte, nebo vyrábíte další stavební materiály a chcete s nimi seznámit širokou veřejnost? Napište nám, zajímavé materiály a stavby zařadíme do našeho seriálu.


Související články

Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Nadisi s.r.o.
Pomůžeme Vám získat nejvýhodnější hypotéku, pojištění, půjčku. Spolupracujeme s předními finančními ústavy na českém trhu - bankami, pojišťovnami i spořitelnami. Neustále sledujeme trh, a proto Vám vybereme tu nejvhodnější variantu.
hypoteky.nadisi.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: