Proměna panelového bytu

O tom, že bydlení v panelovém bytě může být příjemné jsme se přišli přesvědčit na jedno pražské sídliště. Již prvním pohledu na družstevní panelový dům bylo vidět, že se o něj jeho nájemníci dobře starají. O to raději jsme přijali pozvání majitele před nedávnem zrekonstruovaného třípokojového bytu.

Při vstupu do bytu nás překvapila pro panelové byty nezvykle velká předsíň čtvercového tvaru, které dominuje velká rohová skříň se zrcadly. O osvětlení předsíně se stará sedm stropních halogenových svítidel. Proto bylo nutno při rekonstrukci v předsíni snížit strop o několik centimetrů použitím sádrokartonové konstrukce.

Při rekonstrukci se majitel rozhodl zrušit stávající interiérové dveře včetně kovových zárubní a zvolil dveře a obložkové zárubně od tuzemského výrobce Kronodoor. Vkusně vybrané dveře tak dotváří pocit útulnosti a pohody.

Nejčastěji obývanou místností je obývací pokoj spojený s kuchyní, od které je oddělen pultem ze sádrokartonu v kombinaci se dřevem. Toto řešení navozuje pocit vzdušnosti a dojem většího prostoru. Obývacímu pokoji vévodí rohová sedací souprava od českého výrobce Jitona. Útulnost dotváří použití dřevěné masivní dubové podlahy.

Kuchyně z lamina napodobeniny irského buku je důkazem toho, že co je pěkné, nemusí být nutně drahé. Byla zhotovena truhlářskou firmou na zakázku a její cena včetně velké skříně na potraviny nepřesáhla i s montáží 25000,- korun.

Koupelna a WC má vyzděné jádro a je vyvedena v kombinaci dvou odstínů modré barvy. I přes použití několika řad listel a lišt působí koupelna velmi decentně a klidně. Sprchový kout Ravak je doplněn baterií Hansgrohe s termostatem, jenž zajišťuje stálou teplotu vody při sprchování. Bodové žárovky ve snížené stropě zabezpečují dostatečné osvětlení a dokreslují celkovou příjemnou atmosféru.

Celková cena vhodně provedené rekonstrukce se vyšplhala ke hranici 170 000,- . Odměnou za vynaložené úsilí a peníze je pohodlné, komfortní a velmi útulné bydlení.

 


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Jojo, rekonstrukci panelákového bytu máme taky za sebou. Jsem rád, že už je to hotové. Nejvíce práce bylo v koupelně. Tu jsme museli celou dělat novou. Ještě teď v ní dolaďujeme nějaké detaily. Třeba na toaletě nám pořád chybí nějaký držák na toaletní papír. Sám už jsem se po nějakých díval a vidím to tak, že nějaký nejspíš objednám tady odtud: https://www.emako.cz/drzaky-na-toaletni-papir/

Ivoš


Přidáno:
2020-03-19 02:55:16

Náš byt prošel vloni také velkou proměnou. Chtěla jsem, abychom měli trošku modernější bydlení, ale ani já a ani manžel jsme nevěděli, jak na to. Z tohoto důvodu jsme se obrátili na http://www.pwinterier.cz/ , kteří nám celý byt předělali.

Táňa


Přidáno:
2019-09-13 13:52:36

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: