Prodáváme nemovitost – jak si poradit

Řada lidí prodávajících nemovitost, ať už byt nebo dům, často neví, co jim pomůže prodat za lepší cenu a jak na transakci netratit. Je vhodné investovat do oprav a úprav nemovitosti před jejím uvedením na realitní server? Jakou roli hraje technický stav nemovitosti před prodejem?

Dobrý technický stav je důležitý jen do určité míry

Do ceny, za kterou zájemce bude kupovat vámi nabízenou nemovitost, se nejspíš bude zahrnovat i to, že budoucí majitel bude muset dál investovat do úprav. Proto se zdá na první pohled jako lepší varianta, abyste před prodejem udělali úpravy na bytě, popřípadě na domě, sami. Musíte si ale být jisti, že na tom neproděláte.

obývací pokojObecně lze říci, že investice do oprav a údržby nemovitosti se vyplatí většinou před prodejem rodinného domu nebo bytu. U komerčních nebo průmyslových nemovitostí je situace složitější, protože jsou používané za specifickými účely a souvisí s konkrétními požadavky budoucího uživatele. Od toho raději ruce pryč anebo se pro radu obraťte na realitky.

Pozor ovšem na nákupčí, kteří si rádi svoje hnízdečko dodělají podle svých představ. Ujasněte si, jaký okruh zájemců je pro vás nejatraktivnější. Na základě toho můžete i inzerovat na realitní server.

Realitky se v tom vyznají

Nevyznáte se detailně v právních záležitostech spojených s budoucím prodejem vašeho bytu nebo domu? Nemáte přehled o tom, jaká je situace na trhu s nemovitostmi, natož abyste odhadli kupní cenu domu tak, abyste se neokrádali? Nevadí. Od toho je tu přeci realitní kancelář.

makléřPokud zkusíte prodávat na vlastní pěst, možná strávíte dvakrát víc času nad tím, že budete řešit formality. Najměte si realitní kancelář, která s vámi vaši situaci prodiskutuje. Předtím si jen promyslete svojí představu a realitky to s vámi už projednají.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS