Proč se noví majitelé rodinného domu Dennert ICON 3LE rozhodli právě pro tuto stavbu? (včetně fotografií)

12. září 2007 proběhla stavba montovaného rodinného domu Dennert ICON 3LE se zimní zahradou. Jednotlivé moduly stavby jsou připraveny ve firmě v Německu do 3 měsíců od objednávky. Na vlastní stavbě pak tráví parta 6ti montérů, 2 lešenářů a fasádníků max. 3dny. Kompletní stavba včetně zimní zahrady, střechy i komínu vyrostla za jediný den. A protože tato, již druhá stavba v republice, vyvolala bouřlivou diskuzi, zeptali jsme se za Vás přímo usměvavého majitele.

Z důvodu zachování alespoň částečné anonymity mu budeme říkat pan S. Pan S v průběhu stavby trávil mnoho času odpovídáním na různé dotazy lidí, kteří se na stavbu přijeli podívat naživo. Přestože stavba proběhla během pár hodin, v jeho tváři byla únava i štěstí. Průběžně sledoval i diskuzi, kterou naši čtenáři vedli na internetu v čase vysílání přímého vstupu ze stavby. Nyní dům stojí, probíhají poslední úpravy a tak jsme pana S požádali o několik slov.

Proč jste se rozhodl právě stavbu prefabrikovaného domu ICON a jak jste s průběhem stavby spokojen?

Pan S: "K právě uplynulým dvěma dnům bych potřeboval hodně času, protože věcí, které mě velmi oslovily a překvapily v tom nejlepším slova smyslu, je moře. Tak alespoň stručně. Když jsme se s mojí paní před několika měsíci rozhodli, že si chceme nechat postavit ICON, věděl jsem o domě každičký detail a to, co jsem nevěděl, jsem "doladil" s pomocí pana Kiesslinga (obchodní zástupce společnosti Dennert pro ČR - pozn. redakce) v době čekání na úřední povolení. Takže středeční akce neměla být ničím překvapivým. Přesto pro mě byla jedním velkým překvapením. Ne snad v samotné bombastičnosti výstavby, která je v našich krajích zatím málo vídaná (fotek a videí z předchozích staveb je celá řada), ale spíš v množství technicky jednoduchých fines, díky kterým se na první pohled komplikované montážní postupy staly hračkou. Všechno navíc běželo ve skoro ospalém poklidu, žádné pokřikování, zmatky, jenom profesionální zručnost sehrané party montérů. A tak na konci dne s příchodem tmy stál dům se střechou, komínem, .... jak bylo slíbeno. Tím také skončila ta "pohádková" část příběhu, hosté odjeli, kamery dotočily a zmizely blesky fotoaparátů. A tady začíná ta "všední" část, která zůstává zrakům široké veřejnosti ukryta. Část, ve které se zatím mrtvá skořápka po všech stránkách dokončí, vyladí a uvede do života. Nic akčního k podívání ani focení.

Brzy ráno byla celá parta dennerťáků na místě a se stejnou samozřejmostí pokračovala v práci na už téměř neviditelných vnějších a vnitřních úpravách. Navenek se už charakter domu během druhého dne příliš neměnil, vevnitř ale ožil - fungují vypínače, topení hřeje, podhledy stropů jsou hotovy, spáry mezi moduly zmizely. V pátek 14.9. byl konec. Dům je hotov a předán nám do užívání. My si ho dokončíme k obrazu svému. A za tři týdny se nastěhujeme.

Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Nepochybujeme ani v nejmenším, že naše rodinka tady prožije dobrá léta. Nemáme totiž důvod pochybovat. Nikdo nám ten důvod nedal."

Co si myslíte o spoustě různých názorů, které zazněly v diskuzi při i po vysílání stavby naživo?

Pan S: "Četl jsem pečlivě názory na diskuzi a vlastně mě skoro uráží fakt, že nás někteří lidé litují, protože nás považují za ztroskotance stěhující se do bedýnky od keksů za 3 miliony. To jenom utvrzuje moje poznání, že čím míň lidé o této věci ví, tím hloupěji se k ní staví. Nenechejme se tím ale otravovat. Příští týden Vám pošlu fotky po dokončení omítek, namontování stříšky nad vchodem a zábradlí francouzských oken."

A nám nezbývá než opětovně panu S a jeho rodině popřát krásné bydlení. Zde jsou snímky od pana S, který nafotil vlastní rodinný dům Dennert ICON 3LE se zimní zahradou dne 19. září 2007: Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007 Rodinný dům Dennert ICON 3LE v Uherském Hradišti ze dne 19.9.2007


Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Nadisi s.r.o.
Pomůžeme Vám získat nejvýhodnější hypotéku, pojištění, půjčku. Spolupracujeme s předními finančními ústavy na českém trhu - bankami, pojišťovnami i spořitelnami. Neustále sledujeme trh, a proto Vám vybereme tu nejvhodnější variantu.
hypoteky.nadisi.cz
DENNERT Massivhaus
Montované nízkoenergetické rodinné domy na klíč ICON Haus a montované nízkoenergetické rodinné domy a stavby ALFA Haus s možností vlastního dokončení!
www.domy-dennert.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je pod domem prázdno. Ono to totiž tak vypadá, jak se konstrukce posadila na 3 základové pásy. A pokud ano, tak zda v domě nechladí podlaha. A dále jak je na tom zvuková izolace uvnitř domu, například, zda je slyšet v přízemí, když někdo chodí v patře (Na tohle si mnoho lidí stěžuje u dřevostaveb). Děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] + pan S, majitel domu ICON: Dům má pod sebou skutečně mezeru o šířce cca 5 cm (která se ještě mírně zvětší po sesednutí materiálu mezi pásy), ale tak to má být. Integrovaná základová deska je ze spodní části izolovaná tepelně i proti vlhkosti a právě proto sedí dům jen na těch několika bodech, jinak by tu izolaci vlastní vahou rozdrtil. Samozřejmě je dobré zabránit pohybu větru pod domem tím, že se udělá do roviny s terénem kačírek, já plánuji utěsnit otvory mezi základovými pásy nějakou hmotou (asi nehnijící polystyren) a teprve potom udělám ten kačírkový pás. Rozhodně, a to je důležité, podlaha nestudí o nic víc než kterákoliv jiná. Odpověď na kroky v podkroví - toto není dřevostavba. Je to lehčený beton keramzitem a opravdu nic slyšet není...

stanik


Přidáno:
2007-10-21 23:39:07

Naprosto respektuji názor majitele a přeji hezké bydlení. Jsem ráda, že si mohu vyslechnout i názor člověka, který si stojí za svým a ví naprosto přesně, proč se tak rozhodnul. Také uvažujeme o stavbě domu a proto mě moc nadchla reportáž s přenosem ze stavby domu. Na tu příští se asi přijedu podívat, abych to viděla na vlastní oči, protože je to skoro neuvěřitelné, jak může stavba domu proběhnout.

Jana Dvořáková


Přidáno:
2007-09-21 09:28:46

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: