Proběhl úspěšný Stavební veletrh Brno 2008

Historicky největší ve většině ukazatelů byl letošní ročník Stavebních veletrhů Brno 2008, které zahrnují 13. mezinárodní stavební veletrh IBF, 9. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK a Mezinárodní veletrh investic, financí, realit a technologií pro města a obce Urbis Invest.

 

1450 vystavovatelů na ploše 74.300 m2

Brno 2008 Vzestupný trend veletrhů pokračuje. Letošní ročník projektu byl největším ve svém oboru ve střední Evropě.Stavebních veletrhů se zúčastnilo 1450 vystavujících firem, které obsadily 74 300 metrů čtverečních plochy ve všech pavilonech a na volných plochách areálu brněnského výstaviště. Zahraniční firmy z 24 zemí tvořili 15 procent všech vystavovatelů. Veletrhy navštívily oficiální delegace odborníků z Ruska, Běloruska, Polska a Slovenska.

 

Stavba od A do Z

Brno 2008V areálu mohli návštěvnící najít vše, od cihly pro hrubou stavbu až po technické vybavení interiérů. Nejvíce zastoupeným oborem veletrhů IBF a SHK byly stavební stroje, které prezentovalo 162 firem. Jedinečné prostředí v pavilonu B bylo vytvořeno pro projekt Urbis Invest, kde byly propojeny prezentace top stavebních firem, investiční příležitosti a developerů.

 

Velký zájem o doprovodný program

Brno 2008 Mimořádnému zájem v rámci doprovodného programu se těšilo 13. mezinárodní sympozium Mosty a Kongres starostů města a obcí, který se zabýval otázkou financování sídel a legislativou odpadového hospodářství. Společnou deklaraci podepsali na veletrhu Urbis Invest hejtmani českých a moravských krajů a předsedové slovenských samosprávných krajů. Praví se v ní, že je třeba výstavby a dostavby současné dopravní infrastruktury v obou zemích.

Nebývalý zájem byl o přednášky nizozemského světově proslulého architekta René van Zuuka a francouzského odborníka na školství Jeana Michelina. Na slavnostním galavečeru byly předány Zlaté medaile, v průběhu veletrhů se uskutečnila řada soutěží učňů odborných učilišť.

 

Velké procento odborníků

Z celkového počtu návštěvníků tvořili odborníci téměř 70 procent. Téměř 88 procent návštěvníků přijelo sledovat novinky a trendy ve stavebnictví, s vystavenými produkty a službami bylo spokojeno 83 procent a s uzavřenými a navázanými obchodními kontakty 81 procent návštěvníků. S odbornou úrovní veletrhu vyjádřilo spokojenost více než 85 procent a příštího ročníku se hodlá zúčastnit téměř 88 procent dotázaných. V tiskovém středisku se akreditovalo 498 novinářů, z toho 67 přijelo ze zahraničí.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS