Představujeme Vám montované dřevostavby stavebního systému RD Rýmařov na bázi lehké prefabrikace dřeva

Dřevo je jedním z nejstarších materiálů, které se lidstvo naučilo využívat ke stavbě obydlí. Dřevostavby mohou být dnes po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům. V našem průvodci technologiemi staveb vás tentokrát chceme seznámit s dalším typem staveb - s montovanými dřevostavbami systému RD Rýmařov na bázi lehké prefabrikace dřeva.

Konstrukce stavebního systému RD Rýmařov

Rodinný dům RD Rýmařov Nosné prvky domů tvoří masivní dřevěná smrková konstrukce. Domy jsou montovány z velkoplošných panelů, jejichž skladba je dle přísných tuzemských i evropských norem. Tato technologie je zárukou dlouhé životnosti, kvalitní tepelné izolace a spolehlivých protipožárních opatření.

Stavební systém se vyznačuje velmi dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Veškeré použité materiály stěn zaručují stálost teploty vnitřního prostředí domu. Dům vytopíte rychle, protože nevytápíte masivní obvodové zdi, ale prakticky jen obytný prostor. Stavební systém má dvě základní konstrukční řešení - řada SOLO a řada NOVA.

Solo line SOLO - standardní konstrukční systém vycházející z principu přízemního domu s obytným podkrovím a hambálkovým krovem. Velikost domů lze zvětšovat v násobcích modulu o velikosti 600 mm v podélném směru. Nabízené domy jsou ve dvou typových šířkách štítové stěny 10.626 mm a 9.426 mm.

 

Nova line NOVA - konstrukční systém, jehož hlavním znakem je zvýšená obvodová stěna a konstrukce krovu vaznicové soustavy (střecha je posazena výš a tím pádem je obytná plocha podkroví stejná jako v přízemí). Z toho vyplývají hlavní přednosti - variabilita dispozičního řešení, značná volnost v umístění schodiště, zlevnění m2 užitkové plochy domu. Možnost rozšiřování domů v násobcích modulu 600 mm v podélném směru.

 

Výroba a montáž rodinného domu

Stavba rodinného domu RD Rýmařov Výroba jednotlivých částí domu probíhá ve výrobních halách v Rýmařově. Zde se za pomoci moderní automatické výrobní linky připravují obvodové stěny, stropy, příčky a všechny další komponenty. Do obvodových stěn se zde usazují okna a dveře, je také připraveno zateplení a venkovní TMF omítky. (Pozn. redakce: reportáž z výroby v Rýmařově pro Vás připravujeme). Poté se hotové konstrukční prvky převáží na místo stavby, kde se pomocí jeřábu usazují na hotovou základovou desku.

Rodinný dům RD Rýmařov Díky takto předpřipraveným konstrukcím je obvyklá maximální délka výstavby, včetně všech řemeslných a dokončovacích prací i u největších domů, jeden měsíc. Na délku výstavby domu přitom nemá vliv ani zima a mráz. Hrubá stavba domu je sestavená během jednoho dne.

Jak se staví rodinný dům RD Rýmařov se můžete podívat na tomto videu.

Na základě projektu vzniklého z individuálních požadavků zákazníka je dům v krátké době postaven, vybaven vším potřebným a připraven k nastěhování. Střešní krytina, okna, rozvod vody, rozvod elektřiny, úpravy povrchů, koberce, zařizovací předměty - vše je součástí dodávky na klíč.

Rodinný dům RD Rýmařov Vzhledem k tomu, že technická dokumentace je zpracovávána dle požadavků zákazníka, můžete mít např.

  • dvojgaráž,
  • podlahové topení,
  • solární kolektory,
  • zimní zahradu,
  • centrální vysavač

 

Ekonomika provozu montované dřevostavby

Jídelna v rodinném domě RD RýmařovKoupelna s rohovou vanou a dvěma umyvadly v rodinném domě RD Rýmařov Nízké náklady na bydlení a ekonomika provozu, vyplývají z kvalitní tepelné izolace obvodových a stropních konstrukcí. Nízká hodnota součinitele prostupu tepla stěnové konstrukce U=0,23 W/m2K (udáno výrobcem) Kuchyň s ostrůvkem na vaření v rodinném domě RD Rýmařovzajišťuje tepelnou pohodu v mrazivé zimě stejně jako v horkých letních dnech. Skladba konstrukcí zaručuje nízkou tepelnou ztrátu domů a tím i nízké náklady na vytápění. Domy firmy RD Rýmařov se řadí mezi ekologické domy, které jsou jak v průběhu výroby, tak i užívání šetrné k životnímu prostředí.

Jaká je záruční doba na konstrukční systém RD Rýmařov a na dům?

Výrobce dává na konstrukci záruku 30 let. Tato doba vyplývá z fakticky ověřeného stavu nosné konstrukce prvních domů firmy.


Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

pokud maš něco proti dřevu tak nemáš o stavěni asi ani paru.roubenky tu jsou taky sto let.

jimi


Přidáno:
2010-05-01 22:30:14

Ahoj chci se zeptat.Na jare zacinam stavet montovany domek mohl by mi nekdo poraditjake jsou nejlepsi vnitrni pricky nechci sadros RICHI

[VSEPROVASDUM.cz] Neexistuje "nejlepší" volba - vždycky musejí být nějaká kritéria. Vhodné na příčky jsou všechny materiály - pálená cihla, ytong, sádrové tvárnice, můžete mít i dřevěnou stěnu, skleněné příčky...

raimund


Přidáno:
2008-11-20 20:38:42

A Jindro - mohl bych se tě zeptat z jakého materiálu máš krovy střechy? ... jistě to bude cihla po babičce - gratuluju - to se bude jistě jednat o architektonický unikát! Gratuluju. A ještě mi prosím řekni, jaké jsou záruky na cihlu... Nemáš, nerozumíš, zdrž se zásadních závěrů.

Vítek


Přidáno:
2008-06-12 11:50:06

a co po tech 30letech? :o) kdyz uz neni overena zivotnost. Cihlu sem zdedil po babicce (R.D) a jedu pres 100let (jen se vymeni vodo topo a zateply se dum a jedem do dalsi etapy zivota na dalsi stoletku :o) co s drevem. Drevo patri do kamen, kde snim u babicky topime :o))

Jindra


Přidáno:
2008-05-30 08:33:56

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: