Pozinkovaný skleník tou správnou volbou pro Vaši zahrádku

Máte zahradu a chcete, aby se vám na ní rostlinám dařilo? Máte chuť pěstovat cizokrajné rostliny a nevíte, jak jim zařídit vhodné podmínky? Skleník je zahradní stavba, která je velmi vhodná nejen pro rostliny cizokrajné, ale zajišťuje vhodné klima i pro různé druhy zeleniny či ovoce.

Konstrukce skleníku

Skleník tvoří nosná konstrukce opatřená průhlednými deskami (skleněné či plastové, popř. i jiné). Výplně se často upevňují do okenních rámů. pozinkovaný skleníkTo se dělá kvůli možnosti ve skleníku kdykoliv vyvětrat, a pustit tak do něj čerstvý závan kyslíku. Aby váš skleník fungoval správně, nemusíte vynakládat žádnou zvláštní energii, za kterou byste platili peníze navíc. Pro ohřívání vnitřního prostoru skleníku stačí pouhé sluneční záření. Působí zde tak zvaný skleníkový efekt, což znamená, že teplo vniká do skleníku skrz skleněné či plastové pláště umístěné v rámech, zároveň je ale zajištěno, aby žádné teplo neunikalo ze skleníku ven. Tím je ve skleníku dosažena výrazně vyšší teplota než venku na zahradě.

skleník

Tropy ve skleníku

Díky skleníkovému efektu se zde daří zejména tropickým rostlinám. Pokud je venku teplota nízká a nesvítí slunce, je možné skleníky vyhřívat pomocí vnitřního topení. Ale ve skleníku nemusíte pěstovat jen tropické rostliny. Naopak mnoho uživatelů dává přednost klasické české zelenině nebo oblíbeným květinám našeho pásma. V dnešní době již existuje celá řada tvarů, velikostí a typů skleníků. Každý z nich nabízí své výhody. Proto je třeba informovat se u výrobců, který skleník bude právě pro vás ten nejvhodnější. Jde o umístění, velikost a také druh rostliny, kterou chceme v daném skleníku pěstovat.

sklenik skleník skleník pozinkovaný skleník skleník skleník

Pozinkované skleníky

Pozinkované skleníky jsou skleníky s jednou z nejdelších životností. Jejich části (konstrukce) jsou namáčeny do zinkové lázně, což způsobuje, že skleník vydrží několik desítek let a odolává korozi mnohem lépe než klasické skleníky. skleníkPro pozinkované skleníky se navíc ve většině případů nemusí budovat časově náročná podezdívka, protože tento typ skleníků lze umístit i do pozinkovaných pilotů. Samozřejmě i u tohoto typu skleníku se dají instalovat větrací okna. Výběr tak závisí na účelu a požadavcích ze strany zákazníka. Je třeba vybírat pečlivě a vsadit nejen na dobrou cenu, ale především na kvalitu materiálu a na kvalitní firmu. Firma Limes nabízí nepřeberné množství různých zahradních potřeb a staveb, a to včetně skleníků v široké škále tvarů, velikostí a materiálů. Výrobky jsou kvalitní a vydrží dlouhou dobu. Navíc objednávku lze uskutečnit pomocí webových stránek (www.limes.cz) a v případě větší objednávky je doprava až domů zdarma. Myslete na svou zahradu a dopřejte jí jen to nejlepší.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Pro nás byl správnou volbou hliníkový skleník https://skleniky-kinplast.cz/kategorie/hlinikove-skleniky-gampre-sanus/ . Hliníkové skleníky taky vydrží řadu let, tak jsme zvolili je. Ale samozřejmě záleží, co každému vyhovuje. Nakonec je stejně důležitější úroda, která se ve skleníku vypěstuje než to, z čeho je skleník vyrobený.

Zuzika


Přidáno:
2019-01-11 06:22:27

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: