Podzimní údržba zahradního nářadí

Zima je za dveřmi, je čas schovat svá venkovní udělátka připravit je na měsíce odpočinku. Všechno nářadí a zahradní techniku je třeba vyčistit, nabrousit či jinak ošetřit, aby nic nepřišlo k úhoně. Víte jak na to?

Čištění

V první řadě je důležité všechna ostří a čepele, ale i povrchy zahradní techniky pečlivě vyčistit a zbavit veškerých nečistot. křovinořezU sekaček nezapomeňte na žací nože, které můžete zároveň nechat nabrousit. Broušení je lepší nechat na odbornících, kromě ostrých čepelí je totiž u žacích nožů důležité jejich vyvážení. Poškozené čepele vyhoďte. Některé součástky je také třeba před zimou naolejovat, abyste zabránili poškození a korozím.

Údržba motoru

Benzinové motory, které pohánějí například sekačky, elektrocentrály, motorové pily nebo křovinořezy, je nutné udržovat stejně, jako motor vašeho vozu. motorová pilaZákladem je pravidelná výměna oleje, olejového filtru, vzduchového filtru a zapalovacích svíček. Před uskladněním odčerpejte palivo z nádrže a motor nechejte samovolně doběhnout.

Podzim je také ideální období, kdy můžete svoji sekačku nebo traktůrek odvézt na kontrolu do servisu. Mohou tam přijít na závady, jichž jste si sami nevšimli, ale které způsobují třeba vyšší spotřebu.

Prostory

Při přípravě na zimu si zahradní technika žádá své. Důležité je především suché a čisté prostředí, ideálně takové, kde teplota nikdy neklesá pod bod mrazu. Zejména pro stroje s benzinovým motorem je to stěžejní.

Nikdy neskladujte nástroje znečištěné. Naopak všechno pečlivě zakryjte nebo schovejte do polic, pokud možno zabraňte přístupu prachu. Zahradní technika není na hraní a měla by být uchovávána mimo dosah dětí.

Sekačku nikdy nezavěšujte ani nenechávejte naklopenou, celou zimu by měla zůstat v normální poloze.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Velice dobrý článek, určitě se v nějakých oblastech nechám inspirovat, například stavební nářadí by se nám na chalupu, kterou se chystáme na podzim rekonstruovat, určitě hodilo :-) Naopak pneumatické nářadí asi potřeba nebude, protože jsem věrný svému pneuservisu https://www.pneuok.cz/ , kde jednak kupuji ale i přezouvám všechna naše auta z letních na zimní pneu ;-)

Dominik


Přidáno:
2020-07-22 09:59:24

Super článek. Informace se nám budou hodit. Na jaře jsme si totiž koupili nové nářadí pro zahradu z https://www.naradinazahradu.cz/ , takže teď budeme také řešit, jak ho na zimu uklidit a ošetřit, aby se mu něco nestalo a mohli jsme ho na jaře zase používat.

Vašek


Přidáno:
2019-10-17 21:40:21

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: