Plně automatické a programovatelné napouštění vany. Multiplex Trio E - Ovládací jednotka nyní také na stěnu

Společnost Viega pokračuje nástěnnou verzí produktu Multiplex Trio E v koncepci elektronicky řízených armatur pro koupací vany. Multiplex Trio E zaručuje báječný pocit již pouhým stisknutím tlačítka. Zcela automaticky napouští koupací vanu požadovaným množstvím vody a v předem nastavené teplotě. Ovládací jednotka může být nainstalována na okraj vany nebo na libovolné místo pod omítku či obklad. Koncept armatur je nominován na Cenu designu v Německu, design samotný byl již vyznamenán prestižním oceněním „DesignPlus".

Alternativně k montáži na okraj vany může být ovládací jednotka Multiplex Trio E instalována na stěnu. A to díky speciální sadě pro hrubou stavbu, kterou může jednoduše a bezpečně provést jakýkoliv kvalifikovaný řemeslník. Celá technika je přitom ukryta za obkladem a viditelné zůstává pouze elegantní otočné ovládání.

Stejně jako při montáži na okraj vany platí, že výšku napuštění i teplotu vody lze přednastavit a uložit do paměti. To umožňuje zpětné vyvolání v případě potřeby. Pokud je vana napuštěna požadovaným množstvím vody, napouštění se automaticky zastaví. Koupací vana tedy může zůstat bez dozoru.

S pomocí paměťové funkce si Multiplex Trio E dokáže zapamatovat „oblíbené hodnoty" celkem tří uživatelů. Aktuální hodnoty, udávané formou barvy a intenzity, jsou zobrazovány pomocí světelného kroužku ovládacího prvku.

 

Jednoduchá instalace

Sada pro hrubou stavbu k montáži ovládací jednotky na stěnu se skládá z vestavné schránky, těsnicí manžety, krycí rozety a upevňovacího materiálu. Vestavná schránka se vkládá do montážní desky podobně jako do elektroinstalační krabičky. Kabel v instalační trubce pak vytvoří spojení mezi ovládacím prvkem a elektronicky řízenou jednotkou míchání v armatuře koupací vany. Vzdálenost standardně činí až tři metry, možné je prodloužení na šest metrů. Napojení přívodů teplé a studené vody i přítok do vany a ruční sprcha jsou realizovány přes flexibilní hadice.

 

Spolehlivá těsnost

Trvalou těsnost vestavné schránky instalované pod omítkou zaručuje těsnící manžeta, která je součástí dodávky. Zasune se před obložením stěny, utěsní a zalije lepidlem na obklady. Ochranná zátka, která je také součástí dodávky, zabraňuje vniknutí nečistot až do fáze konečné instalace.

Multiplex Trio ENová ovládací jednotka Multiplex Trio E může být nyní umístěna také volně na stěně. (Fotografie: Viega)

 

 

 

 

Multiplex Trio EPodobně jednoduše jako do elektroinstalační krabičky se vkládá podomítková vestavná schránka Multiplex Trio E do montážní desky. Spojení s míchací jednotkou zajišťuje kabel v instalační trubce. (Fotografie: Viega)

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Tyjo, to nevypadá vůbec špatně. Škoda, že bych něco takového asi už moc nevyužil. Vanu sice doma mám, ale v poslední době ji mnohem víc využívám ke sprchování. Právě z tohoto důvodu jsem si do ní taky pořídil takový ten sprchový závěs, viz https://www.emako.cz/sprchove-zavesy-2/

Karel


Přidáno:
2020-04-30 09:54:03

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: