Plechové střešní krytiny Evertile

Moderní plechové střešní krytiny mají většinou vysokou užitnou hodnotu, dobrou korosní ochranu a trvanlivou barevnou povrchovou úpravu. I mezi plechy najdeme velké kvalitativní i cenové rozdíly, avšak v tom hlavním - v trvanlivosti - a většinou i vzhledu převyšují možnosti jiných lehkých krytin, jako jsou asfaltové šindele, desky nebo pásy, a nebo různé typy plastových krytin.

Střešní plechová krytina Evertile Na pomyslném vrcholu stojí systém typu Evertile. Tento typ plechové krytiny je charakteristický vícevrstvou povrchovou úpravou, která obsahuje speciálně barvený a upravený přírodní kamenný granulát, malým formátem jednotlivých dílů (šířka na jednu řadu latí a délka cca 1,25 m) a profilem, který připomíná tvar a strukturu klasických pálených tašek. Kamenný granulát, který určuje barevnost tašek se dodává v mnoha barevných odstínech a umožňuje tak začlenit novou střechu do okolní zástavby nebo zvýraznit architekturu a barevné řešení stavby.

Z jakých vrstev se tato krytina skládá?

1. Ocelový plech 2. Aluzinková galvanická ochrana 3. Pasivace 4. Kontaktní vrstva 5. Akrylová hlavní vrstva 6. Kamenný granulát 7. Akrylový bezbarvý lak (UV filtr, algicid, fungicid) 8. AFP Anti finger print

Ocel „Aluzinc" má až 6x větší korozní odolnost než běžný pozinkovaný plech. Kamenný granulát dává povrchu barvu, mechanickou odolnost a také tlumí hluk deště, což je významná výhoda, kterou jiné typy plechových krytin nemají. Bezbarvý lak s algicidy a fungicidy zajišťuje další ochranu povrchu a pomáhá jej čistit od zachycených zárodků řas a mechů.

Akrylové barvy jsou zdravotně nezávadné a výroba a používání krytiny jsou naprosto ekologické.

Jakou má krytina hmotnost?

Střešní plechová krytina Evertile Hmotnost krytiny typu Evertile je cca 6,5 kg/m2. Díky tomu jsou velmi nízké náklady na dopravu a manipulaci s materiálem na stavbě a práce s malými lehkými šablonami je rychlá a bezpečná.

Jak šikmé střechy lze touto krytinou pokrývat?

Běžný sklon střechy je od 10°, avšak někdy je možné pokrývat i sklony menší, až 7°, což je jedna z dalších výhod oproti klasickým skládaným krytinám.

Výhody a nevýhody krytiny Evertile

Výhody:

 1. Nízká hmotnost.
 2. Estetická hodnota a architektonická harmonie
 3. Vysoká životnost, odolnost a pevnost střechy
 4. Tlumení hluku deště
 5. Pokrývání střech s velmi nízkým sklonem
 6. Odolnost proti krupobití a vichřici, extrémním mrazům i horku
 7. Široká nabídka doplňků s odpovídající povrchovou úpravou
 8. Záruka a technický servis, poradenství a školení montážních firem
 9. Zdravotní nezávadnost
 10. Rychlost a bezpečnost montáže, pevnost a odolnost připevnění

 

Nevýhody:

 1. Vyšší cena - cca 490,- Kč/m2 + DPH.
 2. Nároky na přesnost a kvalitu montáže, profesionalitu a speciální montážní vybavení
 3. Malá informovanost projektantů omezuje přístup investora k výběru ideálního řešení
 4. Skladová náročnost - u obchodníků obvykle dostupná jen na objednání, prodejci často nemají dostatečné znalosti ani zájem
 5. Omezená pochůznost střechy - pohyb po střeše vyžaduje opatrnost nebo instalaci speciálních nášlapných prvků

 

Jaká je na materiál poskytována záruka?

Záruka na materiál po dobu 30 let je jistotou, že vložené investice se bez problémů zhodnotí.

Pokud Vás zajímá, jak se tato střešní krytina pokládá, podrobnější informace se dozvíte zde.

Střešní plechová krytina Evertile Přes své nesporné výhody a vynikající vlastnosti není tento systém příliš rozšířený a využívaný. Zatím zůstává volbou investorů a stavebníků s rozhledem a prozíravostí, kteří nehledají nejlevnější řešení, ale střechu, která bude pěkná a která také vydrží kvalitní po celý zbytek jejich života. Je doporučována profesionálními pokrývači, kteří se nebrání učení se novým postupům a které těší precizní práce se špičkovým materiálem. Střešní plechová krytina EvertileVětšímu rozšíření tohoto systému nejspíš brání malá informovanost mezi odbornou i laickou veřejností a nepodložené obavy a pohodlnost mnoha montážních firem.


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Could you please send me a specification for this EVERTILE product?I would like to purchase it,but I need to know the specification first.Thank you.

[VSEPROVASDUM.cz] Try to contact company Evergreen system s.r.o. , http://www.evertile.net/ .

Svatka Piskor


Přidáno:
2009-02-08 03:04:25

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS