Ohlédnutí za 19. ročníkem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2008

Co do počtu vystavovatelů, prodané výstavní plochy a zahraničního zastoupení byl 19. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH rekordní za posledních pět let. Zvýšený zájem o veletrh pořadatelé zaznamenávají i mezi laickou a odbornou veřejností.

Již první den zahájení veletrhu bylo parkoviště Pražského veletržního areálu zcela zaplněno. O den později museli pořadatelé FOR ARCHu dokonce některé vozy odklánět na záchytné parkoviště vedle areálu. Mnoho návštěvníků však využilo možnosti dopravit se poprvé na veletrh metrem.

 

GRAND PRIX - tradiční soutěž o nejlepší výrobek, technologii, exponát veletrhu FOR ARCH 2008

Na volbu nejlepšího výrobku či technologie GRAND PRIX jsme si již zvykli na předchozích  ročnících veletrhu. A i tentokrát proběhlo vyhlášení oblíbené soutěže. Ocenění si z tohoto ročníku odnesou tyto výrobky:

 • DC 30 RS - speciální zplynovací kotel na dřevěné brikety a polenové dřevo, který má topeniště s otočným roštem, snadno se čistí a jeho účinnost je přes 90%.
  Firma: JAROSLAV CANKAŘ A SYN - ATMOS
 • HYDROIZOLAČNÍ MEMBRÁNY KOUPELNA, FLEECE - Třívrstvé hydroizolační membrány na stěny a podlahy pod obklady a dlažbu, které výrazně zkracují technologii provádění při provádění izolační vrstvy. Ihned po nalepení je možné lepit obklady a dlažbu.
  Firma: Den Braven Czech and Slovak s.r.o.
 • Tepelné čerpadlo země/voda AquaMaster Inverter -  jehož základní výbava špičkovými technologiemi je navíc doplněna inverterovou technologií, která umožňuje plynulou regulaci topného/chladícího výkonu v rozsahu cca 30 - 100%.. Umožňuje on-line řízení a diagnostiku tepelného čerpadla i otopné soustavy přes internet.
  Firma: MASTERTHERM CZ s.r.o.
 • Porotherm DRYFIX SYSTEM - je zpracování broušených cihel POROTHERM CB. Místo malty pro tenké spáry se řady cihel pevně spojují pomocí pěny DRYFIX pro broušené cihly. Jednoduché, rychlé a suché zdění, možnost zdít i v zimním období do -5°C. Snadná manipulace, okamžité použití.
  Firma: WIENERBERGER cihlářský průmysl, a.s.

 

Co nás na veletrhu ForArch 2008 zaujalo?

Přírodní izolace z konopí Thermo HanfPoprvé jsme si "potykali" s přírodní izolací z konopí. Thermo - Hanf - konopí je kvalitní produkt, který se vyznačuje vynikajícími technickými vlastnostmi podle platných norem. Výroba je sledována a certifikována Výzkumným institutem pro tepelnou izolaci v Mnichově. Zajímavostí je zhotovení na míru bez přirážky - už od minimálního množství rohoží nebo rolí obdržíte termo-konopí v takových rozměrech, které odpovídají Vašemu přání - odpadá tak zdlouhavé a zdržující řezání a za tuto službu nemusíte platit ani o haléř víc.

Úchytky s dětskými motivyDalším výrobkem, který nás zaujal, jsou madla na skříňky s dětskými motivy. Tento zájem je pravděpodobně způsoben "mláďátky" :-) našeho redakčního týmu, nicméně úchytky úžasně oživí dětské pokoje.

Krb bez komínu na ethanolKrby bez komínu - minulý rok jsme se s tímto typem krbů setkali poprvé. Letos bylo vidět, že konkurence nelenila a s těmito krby se doslova roztrhl pytel. Bio krb spaluje speciální bio-alkohol nebo denaturovaný 96% alkohol (Ethanol). Ty jsou upraveny tak, aby hořely žlutým plamenem a bez dýmu. Položením aromatické misky s vůní na krb si navíc po celém bytě můžete nechat rozplynout třeba levandulovou vůni.

Skládačky od SAPELLILamelové dveře SAPELLI - potřebujete-li dveře, ale nemáte na jejich otevření v místnosti dost prostoru, využijte nabídky lamelových dveří. Dokáží se "zlomit" a pohodlně otevřít i zavřít.

Objevili jste na veletrhu nebo v nějakém obchodě zajímavý produkt? Napište nám do redakce. Rádi s ním seznámíme i ostatní čtenáře. Děkujeme.

Shozy na prádloV posledních letech se v nových podkrovních a více patrových domech začaly montovat tzv. shozy na prádlo. Jsou velmi praktické, mnoha hospodyním ušetří cesty do patra pro špinavé prádlo i skladovací koše před vypráním.

Soutěž žáků a učňů oboru kameník a kamenosochař na veletrhu For Arch 2008A stejně, jako na minulých ročnících veletrhu probíhaly studentské soutěže - tentokrát soutěž učňů a žáků - obor kameník a kamenosochař. Inu kvalitní řemeslníci budou potřeba a proto tyto soutěže vítáme.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Jak zde můžete vidět, konopí se ve všech formách dostává už i nejen do stavebnictví ale i mezi lidi ve formě CBD. Já a moje manželka jsme začali užívat CBD olej a díky němu se nám třeba o podstatnou část přestaly třepat ruce. Takže určitě doporučujeme a dokonce i doporučujeme zbořit všechny ty tabu okolo toho :) Bude se tak všem lehčeji dýchat :) Mimochodem, kupujeme z eshopu https://www.cibdol.cz

Uvunkos


Přidáno:
2020-09-25 23:40:22

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: