Ohebný pískovec - přírodní materiál nejenom do interiéru

Trendem moderní architektury posledních let je opětovné využívání přírodních materiálů. Přírodní materiály nám připomínají náš původ, naše kořeny, fascinují svoji strukturou a barevností a i při každodenním pohledu neopakovatelně inspirují naše smysly. Těší se proto nejen velké oblibě u architektů, ale také u stále širšího okruhu investorů. Začleněny do exteriérové či interiérové části stavby jí dodávají individuální ráz a vypovídají o vkusu majitele.

Ohebný pískovec na fasádě Na našem trhu se před nedávnem objevila novinka, která si od té doby nezadržitelně razí cesty do našich domovů:

Ohebný pískovec

Kdo za tímto materiálem hledá jen reklamní gag či vtipnou kulišárnu, ten bude určitě velice zklamán. Ohebný přírodní pískovec splňuje totiž vše, co slibuje.

Odkud se ohebný pískovec získává?

Získává se přímo v kamenolomech za pomocí zpevňující tkaniny a pojiva. Pásy pískovce, které se doslova a do písmene sloupnou ze skály si zachovávají přirozeně rostlé sedimentální vrstvení i barevnost kamene. Ohebný pískovec na domácí fontáně Ohebný pískovec je velice tenký a obnažuje pískovcovou skálu prakticky milimetr po milimetru. Její zrcadlový obtisk je koncovým výsledkem speciálního technologického postupu, jehož zdokonalování si vyžádalo řadu let pokusů.

Mimořádně tenký materiál

Síla materiálu se pohybuje mezi jedním a čtyřmi milimetry, umožňuje nejdůležitější vlastnost pískovce - ohebnost. Ten se přizpůsobí jakémukoliv tvaru. Ať jsou jím profily krbů, šambrány okolo oken, sloupy a pilastry nebo dokonce kulaté objekty. Ohebný přírodní pískovec je možné aplikovat na jakýkoliv podkladový materiál.

Obložení sloupů

Ohebný pískovec na sloupu Řešíte zušlechtění nevzhledných nosných betonových sloupů? Ohebným přírodním pískovcem obložíte sloup bezespár a můžete imitovat dojem majestátně působícího monolitu. Ale také milovníci antické Akropole a kanelurovaných sloupů ocení výhody ohebného pískovce. Patřičně připravený podklad se bez zvláště fyzicky náročnějších úkonů přemění do pískovcové podoby. Dokonce i majitelé panelových bytů nemusí být o tuto vymoženost ochuzeni. Kde statika budovy nedovoluje volit těžké materiály, tam se nabízí varianty z novodobých lehčených podkladových materiálů. Výsledek je natolik přesvědčivý, že přivede k údivu každou Vaši návštěvu!

V koupelně

Máte pocit, že Vaše koupelna na Vás vzhlíží esteticky unaveným pohledem a nechce se Vám pouštět do stavebně náročnějších prací? Ohebný pískovec v koupelně Při sanaci se pouhým vyrovnáním povrchu připraví podklad pro nanesení ohebného přírodního pískovce. Veškeré práce probíhají bezhlučně a takřka bezprašně. Časově se dají srovnat s aplikací nového keramického obkladu. Díky prakticky zanedbatelné síle materiálu sanace neproběhne na úkor prostoru.

Kolem schodiště

Ohebný pískovec kolem schodiště Zamýšlíte důstojně zvýraznit schodiště mezi patry a přiléhající stěnu chodby a nevíte jak na to? Díky své ohebnosti se ohebný přírodní pískovec přizpůsobí stěnám okolo točitých schodišť, různým výklenkům a jinak členitému povrchu. Právě zde v prostoru schodiště je síla materiálu, ohebnost a zanedbatelná hmotnost velkou výhodou. Z hlediska snadné proveditelnosti je aplikace ohebného přírodního pískovce výhodnější před dokončovacími pracemi na schodišti, ale také v rámci renovačních zásahů je možná.

Jak a na co se ohebný pískovec připevňuje?

Na náležitě upravený podklad se ohebný přírodní pískovec lepí. Zatímco práci s velkými pásy provádí jedině zaškolené firmy, pokládku ohebného přírodního pískovce nařezaného na obdélníky zvládne i zručný kutil. Jako podklad jsou vhodné stěny s omítkou nebo z betonu, ze sádrokartonu, dřevo, kov, elementy z liaporu, skla, styroporu a styroduru, různých umělých hmot a nebo z ekopanelů. Ohebný pískovec v interiéruOhebný pískovec ve společenských prostoráchPovrch pískovce je speciálně upravený podle toho, v jakém prostředí se bude aplikace nacházet. Zatímco běžná stěna v interiéru neskýtá žádná úskalí, aplikace do vlkých či mokrých prostor, jakož i do exteriéru vyžaduje speciální povrchovou úpravu.

Příjemné a teplé barevné tóny přírodního ohebného pískovce se velice dobře kombinují s materiály jako je sklo, kov, různé druhy tvrdých dřevin.

Použití tohoto nového materiálu nepodléhá jiným závažným omezením, je z větší části pouze otázkou kreativity a fantazie. Kromě již uvedených možností se nabízejí montáže v rámci zimních zahrad, fasád, wellnes prostor, saun, barů, vstupních hal a to jak v soukromém, tak i komerčním zázemí. Dále krby jak elektrické, tak na pevná paliva, nábytek, profily, obrazy a jiná umělecká díla a nebo prosvícený sloup z ohebného přírodního pískovce - každý kus je absolutní originál!

 

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My jsme si nechali dělat realizaci inteiéru našeho bytu od http://www.pwinterier.cz/ , a taky jsme do obýváku chtěli pískovec. Architekti nás vyslyšeli a zakombinovali jej do inteiéru opravdu nádherně, takže se v bytě konečně cítíme skvěle.

KamSsa1 .


Přidáno:
2019-11-29 20:09:46

Obklad z pískovce vypadá pěkně, ať se dá kamkoliv. My jsme si koupili pískovcový obklad do koupelny z https://www.stonegallery.cz/kamenne-obklady . Líbí se nám to víc, než běžné kachličky, které jsou takové obyčejné. Kámen má své kouzlo a je originální.

Hana


Přidáno:
2019-03-07 07:06:19

Děkuji za informace i odkaz, velmi povedený článek.

Honza


Přidáno:
2007-11-26 16:27:15

Kde se dá koupit a za kolik ? Může mi, prosím, někdo poradit, či dát odkaz na patřičné stránky. Všem velice předem děkuji.

[VSEPROVASDUM.cz] Dobrý den, pane Ople. Výrobcem, zpracovatelem a dodavatelem ohebného pískovce je firma Bego, pan Ing. Tomáš Procházka - více informací se dozvíte na stránkách www.ohebnypiskovec.cz.

Pavel OPL


Přidáno:
2007-11-26 14:46:56

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS