Navštívili jsme výrobní linku masivních nízkoenergetických rodinných domů Dennert ICON.

První firmou, která nás kromě prohlídky vlastních typových domů (řada ICON) pozvala na exkurzi přímo do výrobních hal, je německá společnost DENNERT a to prostřednictvím obchodního zástupce pro ČR, pana Kiesslinga – DENNERT – Masivní rodinný dům. Pozvání jsme samozřejmě přijali a tak Vám můžeme přinést tuto exkluzivní reportáž.

Protože v ČR prozatím nestojí jediný dům tohoto typu a výrobcem je německá firma, vypravili jsme se do centrály přímo k výrobci DENNERT Massivhaus GmbH do Schlüesselfeldu v Německu. Když jsme dorazili na místo, ujal se nás obchodní zástupce z centrály, pan Sendner se svojí asistentkou. Veškerá komunikace probíhala v němčině a angličtině, avšak pro další zájemce z naší republiky německy nehovořící bude k dispozici tlumočnice.

Po hodinové diskusi jsme vyrazili na prohlídku typových domů. Několik set metrů od sídla firmy v městské obytné zástavbě jsou připraveny ukázkové domy řady ICON 3.02 a ICON 4. Nyní však nahlédneme pod pokličku výroby a domy Vám představíme v samostatném článku.

Protože se dům DENNERT sestavuje z tzv. modulů a nás velmi zajímal celý průběh výroby, přesunuli jsme se do výrobních hal, kde se domy řady ICON (domy dodávané na klíč) vyrábějí. DENNERT - Masivní rodinný dům - svařování bloků z lehčeného betonu do modulu Focení ze zřejmých důvodů bylo zakázáno, ale přemluvili jsme našeho průvodce a tak od určité části výroby a se souhlasem firmy, jsme nafotili výrobu částí i vlastní kompletaci modulů domu.

Výroba probíhá na výrobní lince. Připravené železné a ocelové přípravky na výrobu jednotlivých stěn, podlah i stropů jsou první zárukou precizní výroby. DENNERT - Masivní rodinný dům - smontovaný modulTyto vany jsou vyplněny speciálně vyrobenými armovacími sítěmi a železnými výztuhami, průchodkami na elektrické rozvody, umělými rozvody podlahového topení. V této fázi se musí připravit dle požadavků klienta rozmístění elektrických zásuvek a dalších rozvodů. Jsou osazeny spojovací prvky a další součásti bloků stěn, podlah i stropu.

DENNERT - Masivní rodinný dům - příprava kabeláží pod stropem moduluNásledné vylití takto připraveného bloku keramzitovým betonem, jeho vyhlazení posouvá celý prvek k další fázi výrobní linky – schnutí. V peci se betonové bloky již během 12ti hodin vysuší až na normovanou 5% vlhkost. Takto připravené 17,5 cm široké bloky se k sobě sesadí a svaří s vyšší než jen milimetrovou přesností. Osadí se příčky místností, ke stropu se uchytí umělohmotné háky na rozvody elektrických vodičů a dalších sítí. DENNERT - Masivní rodinný dům - dálkový ovladač kolejnicového jeřábu ve firměProtože stěny obvykle mají více připravených děr pro elektrické zásuvky a vypínačů než je třeba, zapění se a stěna se zarovná. Příčky se vystěrkují. Celý tento 25ti tunový modul pak putuje dál výrobní linkou.

Jednou z technických vychytávek z výroby, na kterou jsme narazili, je kolejnicový jeřáb pod stropem haly, který byl pracovníky velmi snadno ovládán dálkovým bezdrátovým ovladačem.

DENNERT - Masivní rodinný dům - vložení oken, příprava na uchycení topení Modul se osadí plastovými okny s vnějšími i vnitřními parapety, vnějšími dveřmi, provede se příprava pro osazení topných těles. Volbu topného systému i osazení topných těles si klient plánuje předem. DENNERT - Masivní rodinný dům - montáž technologického zařízení probíhá samostatněNa dalších místech linky se mezitím rodí další části domu. Technická místnost vzniká samostatně. Centrální prvky topné soustavy, na přání v kombinaci se solárním systémem, jednotkami pro rekuperaci tepla, akumulační nádrže a další komponenty, se osadí na stěnu technické místnosti a kompletně se zapojí. Celá tato část se pak usadí a zapojí do modulu putujícího po výrobní lince. Všechny moduly se z vnější části domu zaizolují 20 cm polystyrénem, provede se příprava pro vnější povrchovou úpravu zaštěrkováním jemných sítí do obvodového polystyrenového pláště.

DENNERT - Masivní rodinný dům - příprava podkrovní koupelny DENNERT - Masivní rodinný dům - výroba koupelnyKoupelna do podkroví se připravuje jako samostatný modul. Veškerá příprava rozvodů topení v podlaze, odpadů, rozvodů vody je již připravena v modulech. Nainstaluje se sanitární technika a další vybavení, koupelna se obloží a položí se dlažba. Tímto je připravena k expedici, neboť do stavby se usazuje jako samostatná část. Koupelna určená pro přízemí domu se obdobným způsobem připraví přímo v modulu na výrobní lince.

Elektrické rozvody, voda a další sítě jsou taženy pod stropem. Tam jsou také vyvedeny ze stěn všechny kabely, hadice a další části. Vyjímkou je podlahové topení, které se rozvádí v celém přízemí pouze podlahami. V modulech je pod stropem je umístěn rozbočovač na elektrickou síť. DENENRT - Masivní rodinný dům - příprava na montáž stropních podhledůKabely ze zásuvek přes připravené konektory pouze zapojí do rozbočovače. Jednoduchý a důmyslný systém rozvodů tak umožňuje, aby se dal dům přizpůsobit požadavkům obyvatel i v budoucnu. Vnitřní stěny modulu se nabílí, na strop se namontují lišty pro instalaci podhledů, osadí se topná tělesa a vydláždí se podlahy.

DENNERT - Masivní rodinný dům - modul připraven k zabalení a expedici na stavbu Pakliže si klient zvolil některý z typů kuchyně, je kompletně namontována včetně kuchyňských spotřebičů značky AEG nebo BOSCH a napojena na všechny sítě. Hotový modul se vyveze z výrobní linky, pečlivě se zabalí a čeká na expedici na stavbu.

DENNERT - Masivní rodinný dům - fošny připravené pro montáže střechy a stropu V jiné části výrobního areálu DENNERT se připravují části stropu podkroví a střecha. Základem konstrukce jsou dřevěné fošny sklížené ze dvou částí, jejichž letokruhy jsou vždy proti sobě, čímž je zvýšena pevnost. DENNERT - Masivní rodinný dům - příprava stropu pod střechouNa betonovou desku se namontují, v úhlu střechy seříznuté, fošny. Veškeré spoje zajišťují ocelové úhelníky. Mezi trámy se vloží 20 cm izolace, navrch se upevní osb desky. Střešní dílce se vyrobí obdobně, avšak vrchní část tvoří laťová konstrukce na upevnění tašek.

Protože dům může být podsklepený, v samostatné hale se dokončují betonové bloky stěn určené pro zapuštění do země. Tyto obvodové dílce dostávají speciální vnější povrchovou úpravu. Penetraci a vnější izolační vrstvu proti pronikání vlhkosti. DENNERT - Masivní rodinný dům - montáž vnější izolace a povrchuProto se při stavbě podsklepeného domu není nutné zabývat dodatečnou izolací (kromě základové desky). V této hale se také montuje vnější izolační vrstva 20 cm polystyrenu na stěny domů řady ALFA (individuální hrubé stavby), včetně základní provrchové úpravy.

V celé výrobě nás nadchla především kvalita, preciznost a zdánlivá jednoduchost výroby.

Tyto firmy Vám mohou v daném oboru pomoci:


Nadisi s.r.o.
Pomůžeme Vám získat nejvýhodnější hypotéku, pojištění, půjčku. Spolupracujeme s předními finančními ústavy na českém trhu - bankami, pojišťovnami i spořitelnami. Neustále sledujeme trh, a proto Vám vybereme tu nejvhodnější variantu.
hypoteky.nadisi.cz
DENNERT Massivhaus
Montované nízkoenergetické rodinné domy na klíč ICON Haus a montované nízkoenergetické rodinné domy a stavby ALFA Haus s možností vlastního dokončení!
www.domy-dennert.cz

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Jedná se o celkovou maximální spotřebu. Nejenom tepla.

Petr Kiessling


Přidáno:
2010-03-20 19:36:43

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na spotřebu tepla u vašich domů, která je 44 kWh/m2/rok, a dům je brán jako nízkoenergetický. Ale u nízkoenergetických domů je spotřeba tepla do 19 kWh/m2/rok. Jak to tedy je? Součinitel prostupu tepla není špatný. Děkuji

[VSEPROVASDUM.cz] Nenechte se mýlit. Jako nízkoenergetický dům (NED) je hodnocena taková stavba, jejíž spotřeba tepla na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2 za rok. Od spotřeby tepla 15 kWh/m2 za rok a méně se jedná již o takzvaný pasivní dům. Pokud jste tedy hodnotu 44 kWh/m2/rok vyčetla v technické dokumentaci, odpovídá opravdu nízkoenergetickému domu.

Iva


Přidáno:
2008-11-19 23:10:15

vauu vypada to moc dobre ale chtelo by to i reference primo od investoru (kvalita praci,jake je bydleni , zdali pri tak velkem poctu napojovani nejsou pak pri sestavovani problemy apod... Jinak me se stystem libi (a vypada opravdu vyborne (beton plus polystyren = super tep. vlastnosti a dlouhovekost

Lukas


Přidáno:
2007-08-04 20:10:41

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: