Jaké vlastnosti by měla mít dobrá čistírna odpadních vod?

Bez ohledu na princip čištění musejí mít všechny typy čistíren odpadních vod některé vlastnosti, v oboru považované za nezbytné.

Musejí být vyrobeny výhradně z nekorodujících materiálů, což zásadním způsobem určuje jejich vysokou životnost. S tím souvisejí minimální nároky na údržbu a minimální nebo žádné nároky na odborný servis.

Účinnost čištění musí mít výkonná čistírna větší než 95 procent a samozřejmostí je také nehlučný chod.

Spotřeba elektrické energie musí být menší než 1 kW na kubík vyčištěné vody.

Čistírny by měly mít také parotěsné provedení, které vyloučí případný zápach, třebaže dobrá čistírna by měla pracovat bez jakýchkoli nepříjemných průvodních jevů.

Důležitá je schopnost dlouhodobé funkce bez přítoku splašků a naopak také schopnost zvládnout případný nárazový přítok.

Musí se také obejít bez mimořádných opatření pro zimní provoz a musí mít rovněž možnost jednoduchého vytěžení usazenin bez použití fekálního vozu.


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: