Jaké je bydlení ve vile vyvolených po několika letech?

Tak přesně to bylo první, co nás napadlo při pohledu na krásný dům naší dnešní hostitelky. Prestižní lokalita na periferii hlavního města na nás působila podobnou atmosférou jako z amerických televizních seriálů, ale po vstupu za pěkný podezděný plot jsme se cítili jako doma.

Interiér

Chodba, šatna a komora pod schodištěm Po vstupu do domu nás přivítala veliká, ale útulná chodba se schodištěm. Vychytávkou je na první pohled nenápadná, zato však velká a velmi užitečná šatna.

Obývací pokoj s posunovacími dveřmi Největší místností v celém domě je obývací pokoj, který svou plochou kolem 40m2 poskytuje veškerý potřebný komfort. Je vkusně zařízený a není zbytečně přeplácaný velkým množstvím nábytku. Dominantou pokoje jsou účelné masivní posuvné dveře, které šetří prostorem a výborně doplňují svou elegancí vzhled obývacího pokoje.

Prostorná světlem nabitá jídelnaPraktická kuchyň ve tvaru U Druhou a zároveň poslední obytnou místností v přízemí je prostorná a výborně řešená kuchyň s jídelnou. Masivní kuchyň ve tvaru U v kombinaci vanilka/olše má snad vše co od kuchyně očekáváme. Je prostorná, účelná a přitom skvěle vypadá. Praktickým a zároveň estetickým prvkem je okno nad částí kuchyňské linky, které vpouští na pracovní desku denní světlo a místnost příjemně prosvětluje. Přilehlá jídelna s vlastním oknem jen dotváří pohodu a přímo vybízí ke stolování.

Prostorná koupelna v přízemí s oknem, o kterém mnoho obyvatel panelákových bytů jen tiše sní... První ze dvou koupelen v domě najdeme v přízemí a je kombinována s technickou místností. Má vlastní okno, o čem mnozí majitelé panelových bytů jen tiše sní. Plynový kotel a bojler jsou skryté za posuvnými dvířky, takže na první pohled nejsou vůbec vidět.

Nenajdeme zde žádné módní výstřelky, vše působí přirozeně, elegantně a vyváženě. Neschází zde vana ani sprchový kout a dvě umyvadla jsou důkazem, že při projektování bylo počítáno opravdu se vším.

Zajímavým prvkem je malý sklípek, který využívá prostoru pod schody a slouží k uchovávání potravin. Jeho nespornou výhodou je, že si zachovává stálou teplotu po celý rok..

Fitness v podkroví Z chodby v přízemí stoupáme po dřevěném schodišti do chodby v patře, odkud se dá vejít do třech ložnic, velké posilovny a koupelny s WC. I zde se dopředu myslelo na úložné prostory a důkazem toho jsou vkusně provedené vestavěné skříně.

Schody do posilovny s úložným prostoremSoučástí domu je prostorná garáž pro jedno auto. Nevýhodu může být absence propojení garáže s obytnou částí domu.

Domácí posilovna

Si našla své místo přímo nad prostorem garáže. Je dostatečně veliká a jsou v ní dvě střešní okna, což zaručuje dostatečně účinné větrání. Jako podlahovou krytinu majitelé zvolili odolné linoleum. Nedoporučuje se koberec v němž se udržuje prach a nečistoty, které při cvičení vdechujeme. Protože podlaha posilovny je položena o trochu níže než ostatní místnosti v prvním patře, majitelka vstup vyřešila elegantně a účelně použitím několika schodů s úložným prostorem.

Posezení na terase před domem

Zahrada za rodinným domem, zastřešená terasa Prostupujeme francouzskými dveřmi z obýváku na terasu. Krásné posezení je před sluncem či nepřízní počasí chráněno pergolou s přístřeškem. Stavebnice krbu pak umožňuje grilování a příjemné posezení.

Okrasná zahrada

Jednoduše krásná zahrada pro chvíle pohody a odpočinku, ale i hodiny péče o trávník. Jednoduchá a hezká je okrasná zahrada kolem domu. Okrasné rostliny a keře jsou umístěny po skupinách, což zahradě dodává dojem uklizenosti a ucelenosti. Ze zahrady sice není díky zastavěnosti okolí volný výhled do přírody, ale na druhou stranu si připadáte jako v prostorném obývacím pokoji chráněném ze všech stran.

Jen neradi jsme se loučili s tak příjemným prostředím. Přestože dům je na světě již slušnou řádku let, není to na něm vůbec znát a mnohé narychlo postavené novostavby mohou jen a jen závidět.

 

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: