Jak daleko musí být garáž od hranice pozemku?

Rád bych si postavil na svém pozemku zděnou garáž. Jaká musí být minimální vzdálenost souseda? Musím mít sousedův souhlas ke stavbě?

Dle ustanovení § 25 odst. 4 vyhlášky č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území vzdálenost stavby samostatné garáže, umístěné na pozemku u rodinného domu, od společných hranic pozemků musí být nejméně 2 m. Z tohoto ustanovení zmíněné vyhlášky lze požádat stavební úřad o povolení výjimky. Tato výjimka se povoluje ve správním řízení a vlastník sousedního pozemku by měl být zahrnut do okruhu účastníků řízení, ve kterém se může ke stavbě vyjádřit.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My jsme koupili starší domek i s garáží, takže vůbec nevím, jak daleko je od plotu, ale asi to 2 metry budou. Sousedy máme naštěstí bez problémový, takže žádný problém není. Garáž si postupně předělávám podle sebe. Teď jsem si tam udělal rozvod vzduchu https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/potrubni-rozvody/ a časem přidám další vychytávky.

Tomáš

Web

Přidáno:
2019-06-07 07:04:54

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS