Dřevostavby jedním z trendů moderní doby

Trendem při výstavbě domů se v posledních letech stávají dřevostavby. Důvodů pro jejich čím dál větší oblíbenost je hned několik. Jedná se o moderní a ekologické řešení. Dřevo je jedním z nejstarších stavebních a přitom obnovitelných materiálů, které se díky svým vlastnostem stalo významným produktem pro výstavbu domů.

Má mnohem nižší emise při jeho těžbě i zpracování, oproti ostatním klasickým materiálům. Dřevostavba je tedy šetrná k životnímu prostředí. Má nízké akumulační schopnosti. Jedná se navíc o pevný, pružný a prodyšný materiál, jehož vlastností je velmi dobrá tepelná izolace, čímž velmi dobře splňuje nároky na nízkoenergetické či pasivní domy, jejichž náklady na vytápění tudíž mohou být mnohdy až o 90% nižší, než je tomu u klasických „po staru“ zděných domů.

Izolační vlastnosti dřevostaveb

dřevostavbaDíky nízkým tepelným ztrátám je možno celkem bez obav nasadit k jejich vytápění poměrně drahý zdroj, kterým je elektřina. Dalším, jistě nezanedbatelným důvodem pro volbu dřevostavby, jsou i mnohem nižší pořizovací cenové náklady. Výstavba u montovaných dřevostaveb je podstatně rychlejší než u zděného domu a je tedy celkem reálné bydlet již za 3 až 4 měsíce od zahájení výstavby.

Stavět dřevostavby lze i v zimě

dřevostavbaVětšina stavebních dílů se připravuje ve výrobnách a na stavbě se díly již jen skládají jako stavebnice. Vzhledem k výše zmíněnému faktu, že většina příprav probíhá ve výrobních halách, je možno plynule stavět i v zimních měsících, bez závislosti na klimatických podmínkách. Po dokončení hrubých staveb, je možné dům začít vytápět a následné řemeslné práce je tedy možno provádět i během zimních měsíců.

O dům je vždy třeba se starat, bez ohledu na stavební materiál

Další výhodou je také variabilita a flexibilita stavebního materiálu, ať už se jedná o dřevo či tepelné izolace. dřevostavbyNení potřeba se ani obávat životnosti dřevostaveb, která je stejná jako u zděných domů. I zde ovšem platí, že stejně jako zděná, tak i dřevěná stavba vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud tedy patříte k zákazníkům, kteří při volbě stavby kladou důraz na ochranu životního prostředí, na rychlost a úsporu energií je pro vás dřevostavba tou správnou volbou.

V dnešní době se na trhu nachází již spousta renomovaných firem, zabývajících se touto problematikou a není tedy již problém svěřit realizaci dřevostavby zkušené firmě, která vám provede realizaci dřevostavby od studie, přes projekt až k výstavbě domu.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: