Co do kompostu můžeme dávat?

Do kompostu můžeme dát: Zbytky ovoce a zeleniny, chemicky neošetřený chlévský hnůj smíchaný s drcenou slámou, plevel před květem a tvorbou semen, popel ze dřeva (v uhelném je příliš těžkých kovů), malé množství drceného papíru a lepenky, malé množství pilin, drcené seno a slámu, zavadlé listí a zavadlou trávu promíchané v tenkých vrstvách s jiným materiálem (není vhodné listí z topolu, břízy, dubu, ořechu a kaštanu), posklizňové zbytky kořenů atd. (nejlépe drcené), zbytky jídel včetně slupek z brambor (ne maso a kosti), sedliny z kávy a čaje, skořápky z vajec, drcené větve.


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

 

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: