Betonové obklady VIKO pro váš interiér i exteriér

Přírodní materiály jako např. pískovec nebo cihla se po staletí používají ke stavbě i dekoraci. Nahrazování těchto materiálů betonovými imitacemi je stále více populární, nejen pro jejich mnohdy nižší cenu, ale hlavně pro jejich lepší vlastnosti. Představujeme Vám betonové obklady VIKO, které jsou určeny pro finální obkládání stěn a soklů exteriéru i interiéru.

Betonové obklady VIKO Obklady VIKO nabízejí řešení tam, kde pro stavbu plnohodnotné zdi není místo, tam, kde to váha skutečného kamene či cihly nedovoluje, tam, kde chcete vytvořit unikátní dílo i tam, kde by skutečný materiál příliš zatížil Váš rozpočet.

 

Charakteristika materiálu

Betonové obkladové prvky řady VIKO imitují přírodní stavební obkladové materiály - přírodní kámen nebo cihlu. Lícová plocha obkladových prvků je díky výrobní technologii kompaktní a hladká, což oproti originálním materiálům snižuje špinivost a zvyšuje životnost obkladu mimo jiné i garantovanou mrazuvzdorností.

 

Jaké materiály se používají při výrobě betonových obkladů?

Při výrobě obkladových prvků se používají materiály, běžné při výrobě betonu, tj. křemenný písek řízené křivky zrnitosti, bílý nebo šedý cement a běžné chemické přísady. V případě barevných prvků je betonová směs probarvována ve hmotě kvalitními anorganickými pigmenty. Všechny komponenty pocházejí z dozorovaných zdrojů a je u nich stejně jako u našich výrobků průběžně sledována hodnota hmotnostních aktivit tak, aby byly s rezervou splněny požadavky hygienických předpisů.


Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKOBetonové obklady VIKO

Vlivem nestandardní barevnosti plniv může dojít u různých výrobních šarží k barevným odchylkám a při dlouhodobém skladování ve vlhku i k tvorbě světlejších výkvětů. Tyto jevy korespondují s barevnou variabilitou přírodních materiálů a nejsou výrobcem považovány za chybu. V tomto smyslu nelze reklamovat barevnost dodaného zboží. Rovněž mohou vznikat při výrobě na lícové straně drobné vzduchové bublinky, které nemají vliv na užitné vlastnosti obkladů.

Betonové obklady VIKO Betonové obklady VIKO
Betonové obklady VIKO Betonové obklady VIKO

Betonové obklady VIKO Obklady VIKO jsou dodávány vždy v takovém množství, že tvoří 1m2 obložené plochy včetně 10mm spáry.

 

Když schází hydroizolace

Betonové obkladové prvky řady VIKO nejsou určeny jako nášlapná vrstva pocházených ploch. V případech, kdy jsou tyto prvky kladeny na plochy bez funkční hydroizolace nebo v soklových zónách, soustavně vystavených odstřikující vodě, může dojít vlivem transportu vodou rozpustných solí nebo volného vápna do pohledového odpařovacího líce ke tvorbě bílých výkvětů. Tento jev lze omezit hydrofobizací pohledového líce obkladu vhodným přípravkem s nízkým difúzním odporem (REPESIL, LUKOFOB 39).

 

Běžná údržba

K běžnému čištění obkladů se používá tlaková voda.

Příště si ukážeme, jak se takové betonové obklady lepí v praxi.


Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Možná bych i uvažoval o tom si to dát na chatu.

kameník


Přidáno:
2020-05-15 16:11:15

Vypadá to moc hezky. Zajímavé fotky obkladů.

kameník


Přidáno:
2020-05-15 16:10:11

no to je úžasný, vypadá to nádherně, hlavně se mi líbí ty interiérové obklady, díky za informaci, fakt krása, jste jedničky

Pac


Přidáno:
2008-05-24 09:39:54

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: