Antik 2009 - tradiční veletrh starožitností a umění proběhne koncem září v Holešovicích

Od 30. září.do 3. října 2009 proběhne na pražském Výstavišti v Holešovicích výstava starožitností ANTIK 2009. Představuje širokou nabídku starožitného nábytku, obrazů, šperků a doplňků. Podle názorů návštěvníků je velice atraktivní spojení s výstavou Hodiny a Klenoty, která zaujme širokou nabídkou šperků nejenom českých, ale i světových výrobců a distributorů.

V roce 1993 se poprvé uskutečnila výstava starožitností pod názvem Antik. První ročník se konal v Paláci u Hybernů. Garantem prvního ročníku se stalo Ministerstvo kultury ČR. Za dobu své existence si výstava Antik vydobyla prestižní postavení a dostala se do podvědomí nejenom českých odborníků a milovníků starožitností a umění.

Výstava je v letošním roce o něco málo menší, než ji známe z uplynulých let, nicméně představí zhruba 30 předních českých starožitníků s řadou zajímavých artefaktů a historických předmětů.

Počet návštěvníků na obou veletrzích je každý rok obdobný a pohybuje se kolem osmi až devíti tisíci obdivovatelů těchto oborů. Vysoký zájem se dá přičítat účasti prestižních českých starožitníků, aukčních síní a galerií i zájmu části české veřejnosti o originální starožitnosti a umělecká díla. Jejich nabídka je ucelená, naleznete zde starožitné obrazy, nábytek, bytové doplňky, až po starožitnosti soch, plastik, koberců a šperků. Z letošních vystavovatelů můžeme jmenovat například: Meissner-Neumann aukční dům, Antik Galerie Classic, Starožitnosti: Antique, Loupý, U Obecného domu, Pod Kinskou, Uhelní trh, Antika J + I Brázdovi, Antik Strnad, Antik Jablonský, J. Hejtmánek, Déco, Ostravská Antika a další.

Co vlastně odborníci považují za starožitnost? Podle předního odborníka na starožitnosti pana Dr. Krajňaka bychom za starožitnost měly považovat věci starší než 100 let. Věci mladší patří do bazarového zboží. Tato teorie však neplatí doslovně, a dokonce ani oficiální instituce se tohoto časového zařazení striktně nedrží. Například u nábytku považuje celní zákon za hranici datování starožitností rok 1920. Starožitnosti v pravém slova smyslu, které i starožitníci oficiálně uznávají, by měly historicky spadat alespoň do období před 2. světovou válkou. Platí zde jednoduché pravidlo: čím je věc starší, tím je i historicky vzácnější. Když najdete na půdě cosi, o čem si myslíte, že by to mohla být historická vzácnost, v každém případě si to ověřte. Nejde jen o to, že by to mohlo mít velkou cenu, ale může to být i unikát, který má vysokou uměleckou nebo historickou hodnotu.

Jestli se chcete poradit s odborníky, přijeďte na výstavu Antik 2009. Naleznete zde i řadu zajímavých solitérů do moderního bytu, nebo drobné šperky a jiné maličkosti v dostupné cenové relaci.

Více informací na oficiálních stránkách: www.mip.cz

O VSTUPENKY NA VELETRH ANTIK 2009 probíhá SOUTĚŽ... Kdo má chuť, ať se zapojí, odpovídá se na 3 snadné otázky. Hodně štěstí!

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Na podobné veletrhy chodím moc ráda, ale dlouhou dobu jsem nikde nebyla a začalo mi to chybět. Naštěstí jsem narazalina na https://www.antikart.cz/ , kde mají opravdu moc pestrý výběr starožitností, takže jsem si do mého bytu po dlouhé promlce opět něco pořídila.

danielka


Přidáno:
2020-04-24 19:57:54

Taky miluji starožitnosti, ale letošní veletrh jsem bohužel propásla. Zkusila jsme proto nějaké najít přes https://www.biginzerce.cz/ a povedlo se, sehnala jsem moc krásný jídelní set i vintage komodu.

KamSsa1 .


Přidáno:
2019-11-28 18:10:20

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: