Aby měl komín správný tah

Aby měl komín správný tah, musí být zajištěny základní podmínky:

Průměr komínové vložky musí být správně zvolen podle výkonu spotřebiče a účinné výšky komínu. Pro tuhá paliva se používají průměry 160mm, 180mm, 200mm a větší. Pro krby se doporučuje 200mm.

Minimální účinná výška od zapojení spotřebiče do komínu až po jeho vyústění musí být 5m.

Minimální nadstřešní výška musí být ve výšce 65cm nad hřebenem střechy (pokud je komín umístěn do 2metrů od hřebene střechy).

Komín musí být průchozí.

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

My máme dobrý komín. Objednal jsem ho z https://www.kominycz.cz/ a má průměr 200 mm, takže nám krbová kamna hoří krásně. Určitě je lepší vybrat větší průměr komínu než menší. V tom mě utvrdil i kamarád topenář. Pak je samozařejmě potřeba nechávat komín čistit, protože i velký komín se po čase zanese.

Franta


Přidáno:
2020-07-26 07:52:48

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS
Reklama: